Nieracjonalny_mezczyzna_dvd 60%
19 Lut 2016

Nieracjonalny mężczyzna – Woody Allen na jedną noc [recenzja]

Nie jest to jeden z tych filmów Woody’ego Allena, do których chciałoby się wracać po dziesięć albo i więcej razy, ale nie można mu odmówić ani urody, ani poczucia humoru, ani pomysłowości. Do tego wyjaśnia jak wyleczyć impotencję.

Bartek Paszylk 0
Galapagos 65%
25 Maj 2015

Wada ukryta

Paul Thomas Anderson adaptuje najbardziej „przystępną” powieść Thomasa Pynchona tworząc swój… no właśnie. „Wada ukryta” zaczyna się genialnie, ale energii starcza jej gdzieś na godzinę seansu.

Robert Ziębiński 0
Mistrz, reż. Paul Thomas Anderson, 2012
12 Mar 2013

Mistrz (The Master)

Mistrz (The Master). Reż. Paul Thomas Anderson. Wyk. Joaquin Phoenix, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams,  Laura Dern. USA 2012. Gutek Film To film dobry ale nie arcydzieło. A mistrzów jest w nim dwóch, to Joaquin Phoenix i Philip Seymour Hoffman. Pierwszy gra Freddiego Quella, marynarza, pijaka i życiowego wykolejeńca, który po powrocie do domu z frontu II wojny światowej nie potrafi sobie znaleźć miejsca w nowej Ameryce. Drugi to Lancaster Dodd (postać wzorowana ponoć na osobie L. Rona  Hubbarda, założycielu Kościoła Scjentologicznego), charyzmatyczny twórca religijnej sekty i zarazem intelektualny hochsztapler, który bierze Quella pod swe skrzydła, by wyprowadzić go na ludzi. Film mówi o skomplikowanych relacjach łączących tych dwóch mężczyzn.

Lech Kurpiewski 0