Wydawnictwo Albatros 90%
25 Mar 2017

Strażak – świat kończy się w płomieniach [recenzja]

To, że niedaleko pada jabłko od jabłoni Joe Hill, a właściwie Joseph Hillstorm King udowodnił już w debiutanckim „Pudełku w kształcie serca”, a potwierdził jeszcze lepszymi „Rogami” i „NOS4A2”. Jego najnowsza, okrzyknięta najlepszym horrorem 2016 roku według czytelników portalu Goodreads powieść, to kolejny przykład niezwykłego, rodzinnego talentu zaglądania w najgłębsze zakamarki ludzkiej duszy.

Maciej Bachorski 0
locke-alfa-i-omega_e 90%
07 Paź 2016

Locke & Key # 6: „Alfa i Omega” – piękne i straszne umieranie młodości [recenzja]

Finałowy tom „Locke & Key” przynosi wiele emocji, budzi dużo wzruszeń i jest godnym zwieńczeniem jednej z najlepszych komiksowych serii ostatnich lat.

Tomasz Miecznikowski 0
Wskazówki Locke & Key 90%
11 Cze 2016

Locke & Key #5: Wskazówki – mroki przeszłości [recenzja]

Jest już coraz bliżej do wielkiego finału historii Joe Hilla i Gabriela Rodrigueza. W piątym, przedostatnim tomie „Locke & Key” cofamy się daleko w przeszłość i dostajemy wiele odpowiedzi na pytania zadawane podczas lektury poprzednich części.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 95%
09 Gru 2015

Locke & Key #4: Klucze do Królestwa – krwawa zima w Lovecraft [recenzja]

W czwartym tomie serii „Locke & Key” jest jeszcze więcej nowych kluczy, zaskakujących zwrotów akcji i nieoczekiwanych ofiar we wciąż trwającej walce rodzeństwa Locke’ów z perfidnym złem, coraz mocniej zaciskającym wokół trojga bohaterów złowrogą pętlę.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 95%
17 Lip 2015

Locke & Key #3: Korona Cieni – rasowy horror paranaormalny [recenzja]

Seria „Locke & Key” doszła właśnie do półmetka i trzeba przyznać, że im głębiej w las tym coraz ciekawiej i groźniej się robi. „Korona Cieni” zwraca się już ku rasowemu paranormalnemu horrorowi i tylko potwierdza, że nagroda Eisnera i dwie British Fantasy Award zostały przyznane słusznie.

Paweł Deptuch 0
Dzika Banda
05 Lip 2015

Popkulturowe niedole dzieciństwa

Wakacje. Dziecko na koloniach. Czyli można albo poszaleć, albo po prostu odpocząć. Ale zamiast świętego spokoju, ogarnia mnie niepokój. Dlaczego? Nadrabiam różne popkulturowe nowinki, a tam gwałty, palenie na stosie i w ogóle seria zgonów z dzieciakami w roli głównej. Co się dzieje, do cholery?!

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 95%
03 Mar 2015

Locke & Key #2: Łamigłówki [recenzja]

Pierwszy tom „Locke & Key” mocno rozbudził mój apetyt na niesamowite opowieści z lekkim dreszczykiem. Jego kontynuacja, czyli „Łamigłówki”, zaspokoiła ten niemożebny głód i jednocześnie jeszcze bardziej go podsyciła.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 90%
29 Lis 2014

Locke & Key #1: Witamy w Lovecraft [recenzja] [komiks] [thriller]

„Locke & Key” sprawnie balansuje na granicy obyczajowego dramatu, thrillera i paranormalnego horroru.

Paweł Deptuch 0
IDW Publishing 50%
15 Maj 2014

The Wraith [recenzja]

Starszy syn Stephena Kinga śmiało podąża ścieżką wytyczoną przez niestrudzonego tatę. Jego najnowsza powieść, „NOS4A2”, niebezpiecznie chyli się jednak w kierunku literatury dla młodzieży, a uzupełniający ją „The Wraith” to komiks, którego śmiało mogłoby nie być.

Jakub Małecki 0
Albatros 70%
24 Lut 2014

NOS4A2

Kiedy Joe Hill wydawał siedem lat temu swoją debiutancką powieść pt. „Pudełko w kształcie serca”, nie wszyscy wiedzieli jeszcze, że jest dzieciakiem Stephena Kinga, a on sam wcale nie był zainteresowany rozpowszechnianiem tej informacji. Dziś zdarza mu się tworzyć wspólnie z ojcem, a do tego światy tworzone w historiach opowiadanych przez obu pisarzy wzajemnie się przenikają. Trudno więc się dziwić, że trzeciej powieści Hilla znacznie bliżej do twórczości Kinga niż takiemu „Pudełku…” albo późniejszym „Rogom”. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że gdyby „NOS4A2” opatrzono nazwiskiem Stephena Kinga, nikt by się tym specjalnie zdziwił. A skoro Hill zaczyna coraz bardziej upodabniać się do ojca, to oczywiście musiał też wreszcie napisać coś epickiego:

Bartek Paszylk 0
SQN 60%
25 Cze 2013

Richard Matheson – człowiek legenda [recenzja]

Ta książka leżała na moim biurku dwa lata. Ilekroć próbowałem przekonać kogoś do napisania o niej i postaci, której jest dedykowana, zawsze słyszałem to samo. „A kto to jest ten Matheson? Jakby to była antologia dedykowana Kingowi…” I tym sposobem książka leżała i leżała, a ja traciłem zapał do pisania o niej. W końcu stała się czymś w rodzaju symbolicznego wyrzutu sumienia. Oto zabrał książkę od wydawcy i nigdy o niej nie napisał… Ale naprawdę się starałem. Nieważne. Kiedy powołaliśmy do życia Dziką Bandę, „Jest legendą” dalej czekało. Trochę nie wiedziałem, co z tą antologią zrobić. Nie jest to rzecz na tyle wybitna, aby ją polecić do czytania w naszym

Robert Ziębiński 0