AMC
29 Sie 2016

Joe R. Lansdale – nie lubię, gdy przypina się serialowi łatkę [wywiad]

W czwartek, 1 września o godz. 21:00 na kanale AMC odbędzie się polska premiera pierwszego odcinka wyprodukowanego przez AMC Studios serialu „Hap i Leonard”, opartego na cyklu książek autorstwa Joe R. Lansdale’a. Pisarz będzie gościem tegorocznego Europe Comic Con.

REDAKCJA 0
Sundance TV 80%
05 Mar 2016

Hap & Leonard – rasowy, kumpelski serial kryminalny [recenzja]

Dopiero zaczął się marzec, a właśnie pojawił się jeden z najlepszych seriali kryminalnych, jakie trafią na rynek w tym roku.

Robert Ziębiński 0
Cold_in_July 90%
10 Sie 2014

Cold in July

Bezsprzecznie jeden z najlepszych filmów jakie nakręcono w tym roku. Wszystko zaczyna się zwyczajnie. Pewnej nocy Richarda Dane’a budzi hałas obiegający z salonu. Jak na prawdziwego Teksańczyka przystało Richard wyciąga z szafy rewolwer swojego ojca i schodzi na dół. To co zdarzyło się później trwało kilka sekund. Mężczyzna w kominiarce stał przy sofie. Richardowi palec ześlizgnął się na spust… Gdy kilkadziesiąt minut później policja spisuje zeznania Dane’a nikt nie ma wątpliwości. Richard zabił włamywacza w obronie własnej. Nie mógł wiedzieć, że ten nie miał broni. Sprawa zostaje zamknięta. Pech chce, że nazajutrz rano z więzienia wychodzi ojciec zastrzelonego włamywacza, Ben Russell. A on szybko nie wybacza. Oparte na powieści Joe

Robert Ziębiński 0