jane got a gun b 60%
11 Lip 2016

Niepokonana Jane – John Wayne w spódnicy? [recenzja]

Czuły melodramat w przebraniu westernu? Czemu nie – tym bardziej, że gra w nim szkolona przez samego Leona Zawodowca Natalie Portman, a scen ze świszczącymi kulami też tu mimo wszystko nie brakuje.

Bartek Paszylk 0
Warner Bros 75%
26 Kwi 2016

Midnight Special – zobaczyć, znaczy uwierzyć [recenzja]

Jeff Nichols to jeden z tych młodych gniewnych twórców Hollywood, którzy nie boją się kroczyć własnymi ścieżkami. Jego „Take Shelter” i „Uciekinier” obok intrygujących historii, stawiały w równej mierze na relacje międzyludzkie, na pozornie proste pytania niekoniecznie udzielając widzowi łatwych odpowiedzi. A jak na ich tle wypada jego najnowszy film – „Midnight Special”?

Maciej Bachorski 0
DAR_plakat 80%
02 Lis 2015

Dar – emocjonalnie angażujący thriller [recenzja]

To, że hollywoodzcy aktorzy lubią i potrafią próbować się z reżyserią, nie jest żadnym novum. Clint Eastwood, George Clooney, Ben Affleck, a ostatnio nawet bożyszcze nastolatek Ryan Gosling, udowodnili w swoich dziełach, że nie brak w krainie snów jednostek zdolnych tworzyć kino ambitne, a jednak wciąż mogące podobać się szerokim kręgom odbiorców.

Maciej Bachorski 2
Imperial CinePix 50%
10 Sty 2015

Exodus: Bogowie i królowie

Niełatwo zrobić epicki film o tematyce biblijnej bez uderzania w nieznośnie pompatyczne tony. Nie udało się to również twórcy „Blade Runnera” i „Obcego – ósmego pasażera Nostromo”, Ridleyowi Scottowi.

Bartek Paszylk 0