WAB 60%
30 Lis 2015

Balistyka – życie na prowincji [recenzja]

Powieściowy debiut cudownego dziecka kanadyjskiej prozy, to… absolutnie klasyczna amerykańska powieść o życiu na prowincji i demonach jakie czają się w szafach miało miasteczkowych domostw.

Robert Ziębiński 0
Austin Book Club
28 Sie 2015

Marta Guzowska: Dziesięć powieści mojego życia

Wybór dziesięciu najważniejszych książek mojego życia jest niemożliwy. Najważniejszych, to znaczy takich, bez których nie mogę się obejść. Mam w domu kilka tysięcy książek, i to są same te, bez których nie mogę się obejść, pozostałe dawno już rozdałam. Ale Robert nie pozwolił mi opisać kilku tysięcy, uparł się, że ma być dziesięć. Będzie jedenaście (może się Robert nie doliczy…). Kolejność przypadkowa i dowolna, w miarę jak wpadały mi w ręce z półek.

Marta Guzowska 0
john-irving-001
16 Mar 2013

John Irving – Seks, kłamstwa i Al Pacino [wywiad]

O pożyczaniu marynarki Alowi Pacino, zapasach, seksie grupowym i czytaniu recenzji opowiada nam John Irving, którego najnowsza powieść „Aleja tajemnic” właśnie ukazuje się w Polsce.

Robert Ziębiński 0
W jednej osobie, John Irving, Prószyński i S-ka
15 Mar 2013

W jednej osobie

W jednej osobie, John Irving, Prószyński i S-ka Irving to opowiadacz, snuje opowieść, a ty słuchasz i nie przerywasz. Nie  wiem jak wy, ale ja uważam że to sztuka. A jeśli po raz kolejny opowiada (w pewnej mierze) to samo i nadal przykuwa uwagę – to jest to niezła sztuka.  Albo czarna magia.  Czy w najnowszej książce coś zaskakuje? Znających powieści Irvinga – nie.  Czy warto przeczytać? Tak, nawet jeśli czytało się wszystkie poprzednie. Już na 16 stronie albo i wcześniej pojawia się (kto by się spodziewał…)  pociąg do starszych kobiet, potem zapaśnicy, szkoła z internatem i chęć  bycia pisarzem, tartak, rzeka, lokalny teatr – jest i Wiedeń! – oraz kilka 

Ewelina Jamka 0