Mucha Comics 85%
20 Paź 2016

Chew #5: Śniadanie z mistrzów – porąbany do kwadratu [recenzja]

Los Tony’ego Chu wygląda znacznie gorzej niż w momencie gdy go poznaliśmy. A w “Śniadaniu z mistrzów” życie dołoży mu jeszcze bardziej… ku uciesze czytelników.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 85%
25 Kwi 2016

Chew #4: Flambirowanie – na kosmiczną skalę [recenzja]

O co chodzi z tymi dziwnymi znakami na niebie, co mają wspólnego z pandemią kurzej grypy i osobliwym owocem z kosmosu? Tego jeszcze nie dowiemy się z “Flambirowania”.

Paweł Deptuch 0
Wieczny Batman 60%
20 Kwi 2016

Wieczny Batman #1 – Syndrom komputerowej serii Arkham [recenzja]

Ciekawe pomysły zamknięte w opasłym tomiszczu. Zastęp twórców pod batutą Scotta Snydera. Intensywny proces wydawniczy. Historie i rysunki bardzo różnej jakości. Oto „Wieczny Batman” w dużym skrócie.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 65%
06 Lut 2016

Batman. Detective Comics #5: Gothopia – O nietoperzu zbyt zachowawczo [recenzja]

Ciężko się stoi w cieniu Millera, Morrisona, Loeba – czy nawet Snydera – i reszty wielkich scenarzystów Batmana. Ciężko ma również Czytelnik, spasiony i rozbestwiony pisarstwem gigantów. Jak bowiem po wieloletniej dawce takiego poziomu podchodzić do albumów pokroju „Gothopii”?

Hubert Sosnowski 0
Mucha Comics 90%
23 Lis 2015

Chew #3: Delicje deserowe – misterna układanka [recenzja]

Każdy kolejny tom serii “Chew” to niemalże mała uczta, zarówno pod względem treści jak i wizualizacji. W trzecim albumie Layman i Guillory również nie zawodzą, a “Delicje deserowe” to kawał świetnego komediowego kryminału z domieszką science fiction i kulinariów.

Paweł Deptuch 0
Egmont 40%
01 Lip 2015

Batman. Detective Comics #4: Gniew [recenzja]

Czwarty tom serii „Batman. Detective Comics” nosi tytuł „Gniew” i w najlepszy sposób obrazuje uczucia jakie pojawiają się po jego lekturze. John Layman po zaserwowaniu lekkiej zwyżki w poprzednim albumie, z wielkim uśmiechem na twarzy powraca do tego co prezentował w początkach serii Tony Daniel – bezmózgiej i niewiarygodnej nawalanki.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 90%
17 Cze 2015

Chew #2: Międzynarodowy smak [recenzja]

Drobiowa prohibicja trwa, a Tony Chu, agent-kanibal, wyrusza na małą polinezyjską wysepkę aby zbadać tajemniczy owoc o smaku kurczaka. John Layman w „Międzynarodowym smaku” poszerza uniwersum „Chew” i ani na chwilę nie spuszcza z tonu.

Paweł Deptuch 0
Comics Books Resources
20 Maj 2015

John Layman: Całe życie chciałem pisać komiksy [wywiad]

Z Johnem Laymanem, autorem bestsellerowej serii „Chew” oraz „Batman: Detective Comics”, rozmawialiśmy o zabijaniu komiksowych postaci, pracy dla Image Comics, Robercie Kirkmanie i „Avatarze” Camerona.

Jan Sławiński 0
Egmont 60%
21 Cze 2014

Batman. Detective Comics #3: Imperium Pingwina [recenzja]

W dwóch pierwszych tomach „Detective Comics” niepodzielnie rządził Tony Daniel, który swym podejściem do postaci Batmana, jego mitologii i przygód strasznie skrzywdził tę postać. Z najlepszego detektywa na świecie przerobił go na pyszałkowatego osiłka, który najpierw bije a potem pyta o co chodzi. Z kolei zaprezentowane historie – mocno sensacyjne, napakowane akcją do granic możliwości – pozbawione były logiki, sensu i wyraźnych związków przyczynowo-skutkowych. Dzięki Danielowi otrzymaliśmy dwie najgorsze opowieści o Mrocznym Rycerzu jakie do tej pory zostały wydane w naszym kraju. W trzecim albumie stery scenariusza przejmuje John Layman, który zachwyca poczuciem humoru i umiejętnościami łączenia wielu gatunków w niezwykle przystępną całość w serii „Chew”. Niestety w „Imperium Pingwina”

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 90%
17 Kwi 2014

Chew [recenzja]

Zdawać by się mogło, że tematyka kulinarna nijak ma się do wątków związanych z zabójstwami, kosmitami, rządowymi spiskami czy dynamiczną akcją. A jednak.

Paweł Deptuch 0