Independent.co.uk
07 Maj 2015

Whedon – gwałciciel żartowniś

Nie tak dawno usłyszałem po jednym ze spotkań pytanie: jak to jest, że w czasie rozmów jestem tak miły wobec kobiet, tak się troszczę o poszanowanie ich godności i praw, a w swoich książkach jestem tak zatwardziałym szowinistą. Skąd ten dualizm? Wrócę jeszcze do tego wydarzenia, teraz jednak wspomnę, że przypomniało mi się ono przy okazji trwającej właśnie afery związanej z Jossem Whedonem i „rape joke” w nowych Avengersach. Joss, zdeklarowany feminista, współzałożyciel fundacji Equality Now walczącej o równouprawnienie właśnie, oficjalnie, w oczach świata, stał się obrzydliwym seksistą, mizoginem i męską szowinistyczną świnią. W zasadzie z dnia na dzień.

Jakub Ćwiek 7
Disney 65%
02 Maj 2015

Avengers: Czas Ultrona [film] [sci-fi]

Po trzech latach jakie minęły od premiery pierwszych „Avengersów” super ekipa trykotowców powraca by znów bronić Ziemię przed złoczyńcami. Szkoda jednak, że nie w tak doskonałym stylu, jak w części pierwszej.

Robert Ziębiński 1
Dzika Banda
20 Mar 2015

Najlepsze skasowane seriale

Czy Twój serial jest bezpieczny? Oto pytanie, które często zadają sobie serialowi maniacy z całego świata. Telewizja to bowiem niezbyt litościwe medium i może się zdarzyć, że nasz ulubiony show  nigdy nie doczeka satysfakcjonującego końca. A nawet nie tyle satysfakcjonującego, co w ogóle końca.

Tomasz Miecznikowski 0
ABC 60%
09 Lip 2014

Agenci T.A.R.C.Z.Y. [recenzja]

W przeciwieństwie do DC Comics, Marvel nie może się pochwalić zbyt bogatym portfolio związanym z produkcjami telewizyjnymi. Pod koniec lat 70. na szklanych ekranach pojawił się całkiem przyzwoity „The Incredible Hulk” i nieznośnie słaby „The Amazing Spider-Man”, a na początku pierwszej dekady nowego wieku skasowany po pierwszym sezonie „Blade” (o tych realizacjach piszemy tutaj). Na tle kilku długodystansowych produkcji z Batmanem, Supermanem, Wonder Woman i Flashem zaledwie trzy seriale (w tym dwa nieudane) to bardzo mizerny wynik. W ostatnich latach przeciwwagą dla porażek w TV okazały się ogromne sukcesy Kinowego Uniwersum Marvela (MCU), które pozostawiły odwiecznego konkurenta w dalekim tyle. Dobre i dalekosiężne planowanie, konsekwencja i dobór odpowiednich ludzi sprawił,

Paweł Deptuch 0
Dom w głębi lasu, Reż. Joss Whedon, 2012
13 Mar 2013

Dom w głębi lasu

Dom w głębi lasu (Cabin in the Woods). Reż. Drew Goddard. Wyk. Richard Jenkins, Chris Hemsworth, Jesse Williams. USA 2012, Monolith Video Jeśli jest coś czego nienawidzę w horrorach, to dzieciaków grających tak jakby były idiotami, oraz bezsensownej, niczym nie umotywowanej eskalacji przemocy –  twierdził w wywiadach Joss Whedon. Z niezadowolenia współczesnym horrorem i filmami z cyklu „Piła” powstał jego manifest miłości do tego gatunku – „Dom w głębi lasu”. Oto grupka pięciu znajomych jedzie na weekend do domku w lesie. Jest jezioro, adapter, chata, szkło… I tajemnicza księga oraz zapisane w niej magiczne zaklęcia. Naiwni bohaterowie jak to bywa w horrorach je odczytują i… budzą leśne demony. Tak jest

Robert Ziębiński 0
Comic-Con-Episode-IV-A-Fans-Hope-Movie-Poster1 80%
12 Mar 2013

Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują [recenzja]

Pamiętacie pana, co to codziennie jadał w McDonaldzie i nakręcił o tym dokument? Rzecz się nazywała „Super Size Me” a Morgan Spurlock był za niego nawet nominowany do Oscara.

Kamil Śmiałkowski 0