fot. Justin McLachlan
14 Sie 2015

Jak sprzedać polską literaturę na świecie – poradnik

Najpierw się ucieszyłem. Zamówiono u mnie tekst o tym, jakie polskie powieści powinny odnieść sukces na świecie. Super. Zaraz zrobię wielką listę! Potem zacząłem myśleć. I z każdą chwilą ten pomysł coraz mniej mi się podobał… Aż dotarłem do momentu, w którym uznałem, że nie – nie ma polskich powieści, które odniosą sukces na świecie. Nie i już.

Robert Ziębiński 0
Muza 85%
16 Maj 2015

Okularnik

Czekałam na drugą część trylogii z profilerką Saszą z niecierpliwością, przewidując kilka godzin czytania z płonącymi czubkami uszu. Czytało się rzeczywiście dobrze, Bonda znów napisała kryminał spełniający wysokie standardy, ale tym razem niewiele mnie zaskoczyło. Myślę jednak, że pierwszą częścią autorka zawiesiła poprzeczkę niebotycznie wysoko, więc skoro druga jest tak samo dobra, mogę darować brak zaskoczeń.

Ewelina Jamka 0
Jakub Ćwiek
23 Cze 2014

Jakub Ćwiek: Polska literatura nie jest głupia…

Jakub Ćwiek to jeden z najpłodniejszych i najpopularniejszych polskich pisarzy popularnych. Jego cykl „Kłamca” cieszy się niesłabnącą popularnością, podobnie jak przebojowa seria „Chłopcy”, gdzie pomieszał rzeczywistość znaną z „Piotrusia Pana” z opowieścią o motocyklowych gangach. My rozmawialiśmy z Jakubem o kondycji polskiej literatury popularnej. Czy Polscy piszą nudne książki? Czy nagrody należą się tylko dramatom? Czy Kaja Malanowska rzeczywiście tak niewiele zarabia? 

Robert Ziębiński 0