Kick-ass 2
01 Cze 2016

8 komiksów nie dla dzieci z dziecięcymi bohaterami [ranking]

W popkulturowych zasobach jest spora grupka dzieł, do których bardzo młodzi ludzie nie powinni raczej zaglądać, mimo że występują w nich młodzi bohaterowie. Są wśród nich filmy i książki zbyt drastyczne bądź za poważne dla małego odbiorcy, ale i z komiksów da się wybrać tytuły, które będziemy ukrywać przed naszymi latoroślami, mimo że z ich okładek mogą patrzeć na nas słodkie, dziecięce twarzyczki.

Tomasz Miecznikowski 0
Mucha Comics 80%
22 Gru 2014

Kick-Ass 3 [recenzja]

„Kick-Ass 3” jest naturalnym zwieńczeniem pełnej przemocy i brutalności historii Dave’a Lizewskiego, która nie pozostawia niedosytu.

Paweł Deptuch 0
yigitisik.com
26 Lis 2014

Świat krótkiego metrażu cz. 5 – Super Power Beat Down

Wreszcie nadeszły czasy, w których stworzenie własnego filmu nie nastręcza problemów w postaci braku wysokiego budżetu i specjalistycznego sprzętu. Okazuje się, że wystarczy mieć dobry pomysł i nieco lepszy komputer, by w warunkach domowych wyprodukować zachwycające dzieło.

Paweł Deptuch 0
Bat in the sun
07 Sie 2014

Casey Jones, pierwowzór Kick-Assa

Na ekrany kin wchodzi właśnie reboot „Wojowniczych Żółwi Ninja” ale w filmie niestety nie pojawi się najbardziej charyzmatyczna i wyrazista postać tego uniwersum, ulubieniec fanów, Casey Jones.

Paweł Deptuch 0
Brian Bolland
08 Mar 2014

Twarde komiksowe babki na Dzień Kobiet

Historia dowodzi, że kobiety to nie tylko kruche i bezbronne stworzenia, którymi trzeba się opiekować i zapewnić im byt. Kleopatra, Joanna D’Arc, Katarzyna II, Victoria Windsor i Margaret Thacher to tylko drobny przykład pań twardych, bezkompromisowych i niebezpiecznych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przyglądamy się kilku nieugiętym, komiksowym przedstawicielkom płci powabnej.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 80%
17 Gru 2013

Kick-Ass 2 [recenzja]

ten prezentuje wręcz identyczny poziom co poprzednik.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 80%
11 Wrz 2013

Kick-Ass [recenzja]

Główni zainteresowani, czyli miłośnicy superbohaterskich opowieści, już dawno przeczytali „Kick-Assa” w oryginale, zaś ci, którzy po komiksy sięgają sporadycznie lub wcale, być może zapoznali się z tą historią za pośrednictwem świetnej ekranizacji z 2010 roku, wyreżyserowanej przez Matthew Vaughna. Jednak wszyscy, którym podobał się filmowy „Kick-Ass”, a wciąż nie znają pierwowzoru, powinni natychmiast sięgnąć po polskie wydanie tego komiksu, bo choć ogólnie rzecz biorąc jest to niemal dokładnie ta sama opowieść, to pod wieloma względami komiks znacząco przebija film. Kolejny raz okazuje się, że diabeł tkwi w szczegółach. W tym wypadku bardzo znaczących i często bardzo krwawych szczegółach. Dave Lizevski jest zwykłym nastolatkiem, który chodzi do szkoły, zaczytuje się w

Paweł Matuszek 0
KickAss1-lg
23 Sie 2013

Jak (nie) zostać superbohaterem

W świecie w którym Ben Affleck zostaje Batmanem, honor superbohaterów uratować może tylko ktoś kto z nich zakpi. Równie udanie jak trzy lata temu zrobił to „Kick-Ass”.

Robert Ziębiński 0
Kick-Ass-2-poster-moretz 30%
23 Sie 2013

Kick-Ass 2

Mam problem z tą recenzją. Piszę ją od czterech dni i nie mam zupełnie ochoty skończyć. Dlaczego? Ano z prostego powodu – otóż pierwszy „Kick-Ass” był filmem, na którym płakałem ze śmiechu… za drugi to film to, którym rwałem włosy z rozpaczy. Ale po kolei. Jeśli ktoś nie zna historii „Kick-Assa” może przeczytać ją TU. W skrócie ów dziwny superbohater to zakompleksiony gówniarz, któremu życie upływało na wyciskaniu pryszczy i masturbacji. Do chwili, gdy odkrył, iż… nie posiada supermocy, ale i tak zostanie superbohaterem… I tu zaczynała się zabawa łącząca w sobie parodię filmów o superbohaterach, historię o dojrzewaniu i krwawy film sensacyjny. Wszystko to przednio splótł ze sobą reżyser

Robert Ziębiński 0
marvel-superheroes
16 Mar 2013

Superbohaterowie – mini leksykon

Super filmy o Super Panach (i paniach) Chcieliśmy wybrać tylko 10 filmów a wyszło nam troszkę więcej – oto nasz prywatny ranking filmów o superherosach, które warto obejrzeć zamiast zawracać sobie głowę nowym Batmanem, zaś jeśli wierzyć recenzjom zagraniczym „Człowiek ze Stali” ma szanse się tu znaleźć. Autorzy: Paweł Matuszek, Jerzy Rzymowski, Robert Ziębiński   „Avengers” –  „Avengers” to wysokobudżetowa hollywoodzka produkcja, której daleko do patetycznej sztampy z jakiej słyną amerykańskie hity. Joss Whedon twórca kultowego serialu „Buffy – pogromczyni wampirów” prywatnie jest wielkim fanem komiksów, a jego ambicją było stworzenie komiksowego filmu, który zapierałby dech w piersiach swoim rozmachem, ale przy tym nie ogłupiał widzów. – Chciałem nakręcić film,

REDAKCJA 0