Reuters /Carlo Allegri
08 Wrz 2015

9 ulubionych filmów Quentina Tarantino

  Battle Royale, reż. Kinji Fukasaku Jeśli istnieje jakikolwiek film, którego żałuję, że nie nakręciłem sam – jest nim bezsprzecznie „Battle Royale”. Dogville, reż. Lars von Trier Kto wie czy nie najlepszy scenariusz jaki kiedykolwiek napisano. Szkolna impreza, reż. Richard Linklater Bodaj najlepszy, a jeśli nie najlepszy, to jeden z trzech  filmów o dojrzewaniu jaki powstał. Host, reż. Joon-ho Bong Film, w którym potwór jest przerażający, ale i jakże kochany. Gra wstępna, reż. Takeshi Miike Po prostu arcydzieło. Matrix, reż. rodzeństwo Wachowscy To mógł być największy film fantastyczny naszych czasów, gdyby tylko nie dokręcili tych dwóch kretyńskich kontynuacji. Speed, reż. Jan de Bont Mimo, że ostatnie dwadzieścia minut tego filmu

REDAKCJA 0
Aint it Cool
03 Wrz 2015

John Woo – mistrz akcji z Hong Kongu [wywiad]

Sześć hongkońskich filmów Johna Woo pokazanych zostanie podczas 9 edycji Festiwalu Pięć Smaków. W retrospektywie hongkońskiego reżysera zobaczymy m.in. „The Killer” i obie części „Lepszego jutra”.

Robert Ziębiński 0
What Else Films!? 70%
28 Sie 2015

Yakuza Weapon – absurdalny japoński splatter [recenzja DVD]

Państwo na chwilkę zamkniecie oczy. Państwo sobie pomyślą z czym kojarzy im się hasło yakuza. Państwo sobie przypomnieli sobie wszystkie filmy w rodzaju „Yakuza”, „Wschód słońca”, „Hana-Bi”, „Czarny deszcz” czy „Brat”? To dobrze, a teraz o nich jak najszybciej zapomnijcie! I witajcie w świecie „Yakuza Weapon”.

Robert Ziębiński 0
Aurora Films 60%
23 Sty 2015

Czarny węgiel, kruchy lód

Do polskich kin właśnie wszedł film, który na festiwalu Berlinale w 2014 roku pokonał „Boyhood” – arcydzieło, będące głównym faworytem tegorocznych Oscarów. Wyróżnienie filmu „Czarny węgiel, kruchy lód” Złotym Niedźwiedziem spotkało się z niemałym zaskoczeniem. Czy było ono uzasadnione?

Tomasz Samołyk 0
Legendary Pictures
11 Kwi 2014

Godzilla – życie gadziny

Lubicie „Dragon Wars”, „Projekt: Monster” czy „Pacific Rim”? Bo my bardzo. Ale żaden z tych filmów nie powstałby gdyby nie „Godzilla” – wielgachny gad który pokochał demolowanie Tokio. Z okazji zbliżającej się premiery nowych przygód jaszczurzycy przygotowaliśmy mini życiorys nadobnej gadziny. A tekst o niej niebawem.

Robert Ziębiński 0
Universal Pictures 70%
13 Paź 2013

Man of Tai Chi

Reżyserski debiut Keanu Reevesa, nad którym pracował on aż pięć lat. Efekt? Rozkoszny gatunkowy film dla facetów zakochanych w kinie sztuk walk. Nie oglądajcie go ze swoimi dziewczynami, chyba, że chcecie usłyszeć – wyłącz to mordobicie.

Robert Ziębiński 0