Czarna Owca 75%
24 Maj 2016

Ostatnia prowokacja – czy to romans, czy kryminał? [recenzja]

Powieść „Ostatnia prowokacja” autorstwa Louis Lee spodoba się płci pięknej, ale może również służyć jako ostrzeżenie dla mężczyzn. Nie tylko dla tych, którzy zwykli się źle prowadzić. Jak mówi stare porzekadło – „na wojnie i w miłości wszelkie chwyty dozwolone”.

Łukasz Radecki 0
mr-right-poster-sam-rockwell-anna-kendrick (1) 70%
12 Kwi 2016

Mr. Right – sympatyczny zabójca i jego zakręcona dziewczyna [recenzja]

Mr. Right” zapewnia przyjemny, odprężający seans z prostego powodu. Twórcy zabawili się tu zarówno w łączenie odmiennych, filmowych gatunków, jak i w odwracanie ich schematów.

Tomasz Miecznikowski 0
Albatros 80%
12 Lut 2016

Ona i on – Marc Levy wraca do formy [recenzja]

Wspominaliśmy ostatnio wznowioną pierwszą powieść Marca Levego. Nie było to przypadek, bowiem autor zatoczył koło w swej podróży literackiej i po przygodzie z thrillerami wraca do gatunku, w którym radzi sobie najlepiej – komedii romantycznej. Komedii, w której wracają starzy znajomi z „Jak w niebie”.

Łukasz Radecki 0
Słaba płeć? dystr. Monolith Films
07 Gru 2015

Michael Coulter: Słaba płeć? niech będzie przygodą [wywiad]

Michael Coulter, nominowany do Oscara za zdjęcia do „Rozważnej i romantycznej” brytyjski operator, twórca zdjęć do takich filmów jak „Cztery wesela i pogrzeb”, „Notting Hill” czy „To właśnie miłość” zrealizował zdjęcia do najnowszej komedii Krzysztofa Langa „Słaba płeć?” (premiera styczeń 2016). Nam opowiadał o tym jak wyobrażał sobie Polskę, specyfice gatunku jakim jest komedia romantyczna i jak nominacja do Oscara wpływa a karierę.

Robert Ziębiński 0
night-of-the-living-deb-teaser-poster1 55%
05 Gru 2015

Night of the Living Deb – zombiaki na wesoło [recenzja]

„Night of the Living Deb” to sympatyczna komedia z fajnym plakatem i tytułem nawiązującym do klasyka George’a A. Romero oraz z nieźle bawiącymi się swoimi rolami aktorami. Czegoś jednak zabrakło do pełni szczęścia.

Tomasz Miecznikowski 0
sypiajac z innymi recenzja db 80%
17 Paź 2015

Sypiając z innymi – Seks wszystko niszczy [recenzja]

Historia niby tradycyjna, ale nie do końca. Jake (Sudeikis) i Lainey (Brie) świetnie wiedzą, że są dla siebie stworzeni, ale z różnych powodów postanawiają trzymać się na przyjacielski dystans. Co prawda za młodu przeżyli ze sobą swój „pierwszy raz”, ale teraz od dłuższego czasu sypiają z innymi i jest im z tym w sumie dość dobrze – a poza tym zdają sobie sprawę, że seks potrafi czasem wszystko zniszczyć. Tyle, że trochę trudno przyjaźnić się z kimś, kogo się kocha i regularnie wysłuchiwać relacji z łóżkowych wyczynów ukochanego/ukochanej – o czym Jake i Lainey szybko się przekonają. Scenariusz filmu nie omija co prawda niektórych gatunkowych schematów (główni bohaterowie chcą być

Bartek Paszylk 0
Gutek Film 70%
19 Lut 2015

Samba

Po owacyjnie przyjętych „Nietykalnych” Eric Toledano i Olivier Nakache wracają z kolejnym filmem na „trudny temat”. Do współpracy ponownie zaprosili Omara Sy i gwiazdę wyuzdanej „Nimfomanki” Charlotte Gainsbourg. A wszystko to w komedii romantycznej o imigracji!

Halina Jasonek 0