sedzia-dredd_e 85%
03 Lut 2017

Sędzia Dredd. Kompletne Akta 13 – miażdżąca moc komiksowej klasyki [recenzja]

Po wydanych w ubiegłym roku albumach Studia Lain, dopiero opublikowany przez Ongrys „Sędzia Dredd. Kompletne Akta 13” pokazuje prawdziwy potencjał drzemiący w historiach z kultowym, komiksowym bohaterem.

Tomasz Miecznikowski 0
Studio Lain 60%
18 Paź 2016

Sędzia Dredd: Heavy Metal Dredd – Spersonifikowany testosteron [recenzja]

Sędzia Dredd, mimo że stoi po stronie prawa i nosi fikuśny uniform, w żadnym razie nie jest superbohaterem.

Paweł Deptuch 0
Studio Lain 80%
11 Sie 2016

Sędzia Dredd: Mroczna sprawiedliwość – kosmiczny blockbuster [recenzja]

Po ponad czternastu latach na polski rynek, w formie albumów, powracają przygody Sędziego Dredda, jednej z najbardziej ikonicznych, bezkompromisowych postaci komiksu brytyjskiego i komiksu w ogóle.

Paweł Deptuch 0
Studio Lain 75%
09 Mar 2016

Stickleback #1: Chwała Anglii – steampunk, Lovecraft i tajna historia Anglii [recenzja]

Studio Lain z wprawą dobiera tytuły do swojej oferty z magazynu 2000AD. Oprócz klasycznych pozycji wydaje też świeższe opowieści, które można nazwać klasyką nowoczesną. Steampunkowy “Stickleback”, z powodzeniem łączący grozę z kryminałem, jest właśnie tego przykładem.

Paweł Deptuch 0
Studio Lain 90%
15 Cze 2015

Ballada o Halo Jones [recenzja][komiks]

Wydawnictwo Studio Lain kontynuuje przygodę z historiami z legendarnego, brytyjskiego magazynu „2000 AD”. Po „ABC Warriors” i „Absalomie” przyszedł czas na długo wyczekiwany przez polskich czytelników wczesny komiks Alana Moore’a,  space operę „Ballada o Halo Jones”.

Tomasz Miecznikowski 0
2000AD 70%
16 Gru 2014

Dredd: Uprise [recenzja]

Od premiery „Dredda” z Karlem Urbanem minęło już ponad dwa lata, ale miłe wspomnienie po tym filmie wciąż pozostaje żywe dzięki kolejnym wydawniczym projektom.

Paweł Deptuch 0
Studio Lain 70%
05 Gru 2014

Absalom: Duchy Londynu [recenzja] [komiks] [horror]

Po „ABC Warriors” w szybkim tempie otrzymujemy kolejny brytyjski komiks środka, który tym razem sięga po estetykę horroru paranormalnego.

Paweł Deptuch 0
Studio Lain 70%
29 Wrz 2014

ABC Warriors: Czarna dziura [recenzja]

Studio Lain nadrabia jedną z najpoważniejszych zaległości naszego rynku i rozpoczyna wydawanie brytyjskich komiksów spod znaku „2000AD” – pierwszym z nich jest kultowy „ABC Warriors: Czarna dziura” z rysunkami debiutującego wówczas Simona Bisleya.

Paweł Deptuch 0
Wydawnictwo Komiksowe 70%
04 Sie 2014

Ethel i Ernest [recenzja]

Kameralne opowieści najefektowniej wybrzmiewają na tle dziejowych sztormów i zawieruch – „Ethel & Ernest” to jedna z takich właśnie historii, która na dodatek boleśnie uświadamia nam, jak skończymy.

Jakub Małecki 0
Brian Bolland
08 Mar 2014

Twarde komiksowe babki na Dzień Kobiet

Historia dowodzi, że kobiety to nie tylko kruche i bezbronne stworzenia, którymi trzeba się opiekować i zapewnić im byt. Kleopatra, Joanna D’Arc, Katarzyna II, Victoria Windsor i Margaret Thacher to tylko drobny przykład pań twardych, bezkompromisowych i niebezpiecznych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przyglądamy się kilku nieugiętym, komiksowym przedstawicielkom płci powabnej.

Paweł Deptuch 0
Rebellion 70%
09 Lut 2014

Dredd: Underbelly [recenzja]

Pomimo, że „Dredd” z Karlem Urbanem nie zapełniał sal kinowych tak jak życzyliby sobie tego producenci, a koszty produkcji się nie zwróciły, film ten okazał się jednym z najlepszych obrazów kina sensacyjnego roku 2012. Doskonała, podkręcająca tempo muzyka, wartka akcja, dosłowna brutalność, wszechobecna atmosfera beznadziei, tytułowy stróż prawa, który połową twarzy wyrażał więcej emocji niż Bella w całym cyklu „Zmierzch” sprawiły, że film ten stał się już kultowy. I choć w kinach podzielił los „Blade Runnera”, okazał się niebywałym hitem na DVD i BR, przez wiele tygodni okupując pierwsze miejsca na listach sprzedaży. Ogromna w tym zasługa brytyjskich fanów komiksowego pierwowzoru, którzy utworzyli ruch społeczny „Make a Dredd sequel” i

Paweł Deptuch 0
Rebellion 90%
29 Sty 2014

Necronauts [recenzja]

H.P. Lovecraft to człowiek, który swym talentem zainspirował całą rzeszę twórców: od pisarzy, przez reżyserów filmowych i teatralnych, muzyków aż po artystów komiksowych. Wśród licznych graficznych adaptacji dzieł Samotnika i komiksów głęboko inspirowanych jego twórczością jest kilka, które zdecydowanie jaśnieją na tle pozostałych. Do takich bez wątpienia należy album „Necronauts” Gordona Rennie i Frazera Irvinga.

Paweł Deptuch 0
alan moore wywiady 85%
01 Cze 2013

Alan Moore. Wywiady [recenzja]

Alan Moore jest niezwykłą postacią. To pisarz, erudyta, ekscentryk, zdeklarowany okultysta, ale przede wszystkim wybitny scenarzysta komiksów, który swoimi dziełami zrewolucjonizował komiksową narrację i nadał jej prawdziwie literacką głębię.

Paweł Matuszek 0
Centrala 95%
15 Mar 2013

Goliat

Z całą pewnością wydaje nam się, że świetnie znamy biblijną opowieść o Goliacie, olbrzymim i niezwyciężonym wojowniku Filistynów, który został pokonany przez sprytnego pasterza Dawida.

Paweł Matuszek 0