Taurus Media 70%
23 Maj 2016

Sprycjan i Fantazjusz: Australijska przygoda – gangsterzy są okrutni [recenzja]

“Sprycjan i Fantazjusz” obok m.in. “Asterixa”, “Lucky Luke’a”, “Tintina” i “Smerfów” to żelazny kanon humorystycznego komiksu frankofońskiego. Ilością wydanych albumów ustępuje tylko temu drugiemu, a popularnością dorównuje każdemu z nich. Dobrze, że wreszcie trafił do Polski.

Paweł Deptuch 0
Egmont 65%
29 Sty 2016

Lil i Put #2: Chodu!!! – idą w dobrym kierunku [recenzja]

Fantazyjne małoludy, Lil i Put, bohaterowie albumu, który zdobył nagrodę w pierwszej edycji konkursu im. Janusza Christy, powracają w drugiej części swoich zwariowanych przygód. I według przykazań rasowego sequela są one jeszcze większe, intensywniejsze i bardziej spektakularne.

Paweł Deptuch 0
Egmont 70%
09 Gru 2015

Sałatka ze Smerfów – warzywna apokalipsa [recenzja]

Małe niebieskie skrzaty już chyba na dobre zadomowiły się na naszym rynku. I bardzo dobrze, bowiem „Sałatka ze Smerfów” to kolejny bardzo dobry komiks dziecięcy, przy którym i dorośli będą dobrze się bawić, doszukując się kolejnych popkulturowych tropów.

Paweł Deptuch 0
Egmont 70%
05 Gru 2015

Sisters #1-2: Podobieństwo rodzinne / Będzie zabawa – dla całej rodziny [recenzja]

Komiks “Sisters” jest kolejną próbą wprowadzenia na nasz rynek humorystycznej serii dla dzieci i młodzieży. Poprzednie tytuły, jakkolwiek dobre by nie były, cieszyły się różną popularnością. Czy albumy Cazenove’a i Maury’ego podbiją serca młodszych czytelników?

Paweł Deptuch 0
Kultura Gniewu 100%
15 Cze 2015

Powrót rzęsorka [recenzja]

Szczęście, że mamy Tomka Samojlika. Gdyby nie on dzieciaki nigdy nie miałyby możliwości przeżycia tak wspaniałej, leśnej przygody jak u boku bohaterów serii o ryjówce, a polski komiks byłby znacznie uboższy w dokonania, którymi warto się chwalić na arenie międzynarodowej.

Paweł Deptuch 1
Egmont 80%
01 Cze 2015

Smerf Reporter [recenzja]

Po siedemnastu latach przerwy do Polski ponownie zawitały sympatyczne, niebieskie skrzaty – Smerfy. Choć od ponad dwóch dekad nie tworzy ich już Peyo, wciąż cieszą się ogromną popularnością w całej Europie. Nic dziwnego, bo twórcy siedzący obecnie za sterami serii bardzo wiernie oddają atmosferę dzieł Pierre’a Culliforda.

Paweł Deptuch 0
BUM Projekt 80%
01 Kwi 2015

Mysia Straż: Jesień 1152 #2 [recenzja]

Drugi tom „Mysiej Straży”, choć bezpośrednio kontynuuje losy trójki dzielnych gryzoni, pod względem tempa jak intensywności dostarczanych doznań znacząco różni się od poprzednika.

Paweł Deptuch 0
Kultura Gniewu 60%
09 Lut 2015

Detektyw Miś Zbyś na tropie #2: Złoty sokół teksański [recenzja] [komiks]

„Złoty sokół teksański” kontynuuje przygody Misia Zbysia i jego towarzysza Borsuka Mruka – dwóch zaradnych detektywów wzorowanych na Sherlocku Holmesie i Johnie Watsonie.

Paweł Deptuch 0
Kultura Gniewu 100%
03 Lut 2015

Ryjówka przeznaczenia [recenzja] [komiks] [dla dzieci]

Jeśli chcecie namówić młodsze dziecko do czytania, zaproponować mu fascynujący świat, a przy okazji nauczyć czegoś pożytecznego, koniecznie sprezentujcie mu „Ryjówkę przeznaczenia”. Obok „Łaumy” to najlepszy polski komiks dla dzieci.

Paweł Deptuch 0
Studio JG 60%
25 Sty 2015

Adventure Time tom 1 [recenzja] [komiks]

„Pora na przygodę” to animowany serial Pendletona Warda, który na całym świecie okazał się niebywałym sukcesem. Niedawno pojawił się komiks na podstawie tej serii będący niekanonicznym bytem, który powinien przypaść do gustu widzom Cartoon Network.

Paweł Deptuch 0
Egmont 60%
21 Lis 2014

Wszystko będzie dobrze [recenzja]

January N. Misiak podjął się trudnego i niewdzięcznego tematu jakim są rozwody i niestety nie wyszedł z tego starcia obronną ręką.

Paweł Deptuch 0
Egmont 70%
18 Lis 2014

Kubatu: I tak nie uwierzysz [recenzja]

W życiu każdego dziecka przychodzi taka chwila, gdy zdaje sobie sprawę, że jest już za duże do pewnych zabawek i postanawia się ich pozbyć. 

Paweł Deptuch 0
Fundacja Nasza Ziemia 90%
14 Lis 2014

Podróże w czasie i przestrzeni w celu ratowania ziemi 2

Fundacja Nasza Ziemia chcąc propagować ekologiczny styl życia wśród najmłodszych, po raz drugi przygotowała komiks pedagogiczny, który nie tylko uczy, ale też bawi.

Paweł Deptuch 0
Egmont 60%
28 Paź 2014

Rysiek i Królik #1: W szortach [recenzja]

Kolejny tytuł nagrodzony w konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci nie zawodzi i pozostawia miłe uczucie satysfakcji.

Paweł Deptuch 0
Egmont 60%
22 Paź 2014

Lil i Put #1: Jak przelać kota do kieliszka [recenzja]

Komiksów dla dzieci jest u nas jak na lekarstwo. Ostatnimi czasy jednak ta tendencja zaczyna się zmieniać, a z nową ofertą dla młodszych czytelników wyszedł ostatnio Egmont.

Paweł Deptuch 0
Sound Tropez 90%
11 Paź 2014

Kajko i Kokosz: Szkoła latania – słuchowisko [recenzja]

„Kajko i Kokosz” to kolejne doskonałe słuchowisko, tym razem przeznaczone również dla młodszych odbiorców.

Paweł Deptuch 0
BUM Projekt 80%
10 Paź 2014

Mysia Straż: Jesień 1152 #1 [recenzja]

Nowe na naszym rynku wydawnictwo, BUM Projekt, wytacza ciężkie działo w postaci serii „Mysia Straż”, która jest jednym z najlepszych komiksów familijnych ostatnich lat.

Paweł Deptuch 0
Kultura Gniewu
01 Cze 2014

Komiksowy przewodnik dla rodziców nie tylko na Dzień Dziecka

Drodzy rodzice, jeśli chcecie zaszczepić u swych najmłodszych pociech zamiłowanie do komiksu, nim wręczycie im „Strażników”, „Hellboya”, „Sin City” czy „Kaznodzieję”, warto ich przygodę zacząć od czegoś lżejszego, zabawnego ale i edukującego. Oczywistymi wyborami zawsze są „Kajko i Kokosz”, „Asterix”, „Tytus, Romek i A’Tomek”, „Calvin i Hobbes” czy „Kaczor Donald”, ale trzeba zaznaczyć, że to nie jedyne tytuły przeznaczone dla dzieci (i dorosłych też). W ostatnim czasie na Polskim rynku nastąpił pewien przełom i zaczęły ukazywać się komiksy typowo przeznaczone dla młodego odbiorcy, który dopiero poznaje świat i wkracza do przeogromnego uniwersum literatury. Są to tytuły pięknie zilustrowane, kolorowe, przykuwające oko, niosące ze sobą ogromny ładunek przygody, edukacji, pobudzające wyobraźnię

Paweł Deptuch 0
Widnokrąg 80%
22 Maj 2014

88/89 [recenzja]

25 lat demokracji w Polsce i zbliżający się Dzień Dziecka to dwa powody, by zainteresować się tym komiksem. O sprawach ważnych można pisać – i rysować! – tak, by i dzieci i dorośli nie wychylali nosa zza książki aż do ostatniej planszy. Ostrzegamy, że ci drudzy mogą  się wzruszyć.

Ewelina Jamka 0
Kultura Gniewu 100%
25 Kwi 2014

Łauma [recenzja]

Przyznam uczciwie, że za pierwszym razem fenomen „Łaumy” Karola Kalinowskiego ominął mnie szerokim łukiem. Zakup albumu odkładałem i odkładałem, aż jego nakład całkowicie się wyczerpał, a w drugim obiegu osiągał takie ceny, że włos się na głowie jeżył. Całe szczęście z pomocną dłonią wyszedł wydawca, który postanowił wreszcie wznowić ten wielokrotnie nagradzany, zewsząd wychwalany i adaptowany do sztuki teatralnej i filmu komiks. Czas w końcu skonfrontować zasłyszane opinie i wyobrażenia z rzeczywistością. Dorotka – kilkuletnia dziewczynka, wraz z rodzicami opuszcza zatłoczoną Warszawę i udaje się do Łojm, małej wioski leżącej gdzieś za Suwałkami, w celu odwiedzenia babci. Na miejscu okazuje się, że babinka w dziwnych okolicznościach popełniła samobójstwo, a swą

Paweł Deptuch 1
Nasza Księgarnia 100%
13 Gru 2013

Fistaszki zebrane 1967-1968 [recenzja]

Kolejny tom „Fistaszków zebranych” to ponad 300 stron czystego, zdrowego śmiechu. Maciej Wojtyszko, autor wstępu do tej porcji przygód Charliego Browna i jego przyjaciół, chce co prawda porównywać słynne dzieło Schulza do Kafki, Balzaka, Becketta i Joyce’a, ale przecież nawet on zdaje sobie sprawę, że główną zaletą „Fistaszków” jest to, że są tak diabelnie zabawne, a nie fakt, że – jak pisze – można by na ich postawie prowadzić sesje naukowe typu: „Dlaczego jest raczej coś niż nic? Ontologia Heideggera, sarkazm Schulza”.

Bartek Paszylk 0
Kultura Gniewu 50%
26 Lis 2013

Prawdziwa bajka [recenzja]

Kultura Gniewu, jedno z najlepszych wydawnictw komiksowych w Polsce, od niedawana rozbudowuje swoją ofertę publikując książki, które z założenia przeznaczone są dla dzieci. Ta podseria nazywa się Krótkie Gatki i jak do tej pory oferowała całkiem udane komiksy.

Paweł Matuszek 0
Kultura Gniewu 80%
17 Lis 2013

Jaś Ciekawski – podróż do serca oceanu [recenzja]

Kultura Gniewu, jedno z najlepszych wydawnictw komiksowych w Polsce, od niedawana rozbudowuje swoją ofertę publikując książki, które z założenia przeznaczone są dla dzieci. Ta podseria nazywa się Krótkie Gatki i jak do tej pory oferowała całkiem udane komiksy.

Paweł Matuszek 0
Nasza Księgarnia 100%
31 Lip 2013

Fistaszki zebrane 1965-1966 [recenzja]

Kolejny tom uporządkowujący chronologicznie historyjki o Charliem Brownie i jego kompanach na pewno nie rozczarowuje. Mimo, że w tym okresie Charles M. Schulz tworzył już „Fistaszki” od kilkunastu lat, wciąż potrafił odnaleźć w wąskim gronie wymyślonych przez siebie bohaterów coś nowego i fascynującego.

Bartek Paszylk 0