Jack & Jones
12 Sty 2016

Znani aktorzy w reklamach

Ostatnie zestawienie spotów kręconych przez wielkich reżyserów udowadnia, że są oni w większości przypadków w stanie stworzyć małe dzieła i świetnie odnajdują się także w krótkiej formie. Jeśli chodzi o uczestnictwo znanych aktorów w reklamach, efekty bywają… bardzo różne.

Rafał Cichowski 0
Roadside Attractions
11 Gru 2015

Najlepsze niedocenione filmy 2015 roku

Przez kina i DVD przelatują tysiące filmów i łatwo przeoczyć prawdziwe perły. Wybraliśmy jedenaście filmów, które jeśli nie widzieliście – powinniście szybko zobaczyć. Od pięknej opowieści o śmierci i dojrzewaniu, czyli „Earl i ja, i umierająca dziewczyna”, bo kompletnie zignorowany u nas genialny dokument „Marlon Brando o sobie”. Szukajcie i oglądajcie.

REDAKCJA 0
Lionsgate 50%
08 Gru 2015

American Ultra – ujarany agent [recenzja]

„American Ultra” miało być radosną kpiną z konwencji tak thrillera szpiegowskiego, jak komedii o straceńcach. Ale coś po drodze nie wyszło, a film Naimy Nourizadeha zamiast bawić, nuży. I nawet joint tego niestety nie zmieni.

Robert Ziębiński 0
clouds_of_sils_maria_poster 50%
24 Lut 2015

Sils Maria

Kristen Stewart otrzymała za rolę w „Sils Maria” Cezara – ale chyba tylko dlatego, że nie padła zemdlona grając u boku nieporównanie bardziej utalentowanej Juliette Binoche. A jak prezentuje się sam film?   Reżyser i scenarzysta Olivier Assayas (wcześniej odpowiedzialny m.in. za takie filmy jak „Spotkanie”, „Alice i Martin”, czy „Zakochany Paryż”) proponuje nam tu opowieść, jakich wiele. Oto wielka gwiazda ekranu Maria Enders (Binoche) zaczyna nieco przygasać i coraz częściej odnosi wrażenie, że ze swoim CV pełnym ambitnych psychologicznych ról nie bardzo pasuje do współczesnego kina, które woli skupiać się na bezmyślnych blockbusterach i preferuje młode, głupiutkie aktorki. Jednocześnie z ociąganiem godzi się na występ w wariacji na temat

Bartek Paszylk 0
Saga_Zmierzch_Przed_switem_Czesc_2, Reż. Bill Condon.
12 Mar 2013

Saga Zmierzch: przed świtem część 2

Saga Zmierzch: przed świtem część 2 (The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2). Reż. Bill Condon. Wyk: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Taylor Lautner, USA 2012, Monolith Films Pisanie czegokolwiek złego o sadze “Zmierzch” ma tyle samo sensu, co próba wytłumaczenia Johnowi Lennonowi, że Yoko Ono nie jest (ujmijmy to delikatnie) fajna. Fani serię kochają i już, a argumenty w stylu „przewidywalna”, „nudna”, „wtórna” nigdy na nich nie zadziałają. Nie ma więc co krytykować „Przed świtem część 2” – czyli film zamykający cykl ekranizacji – przyczepiając się do fabuły. Ujmę to tak – jak dla mnie jej nie było. Opowieść o tym jak przemieniona w wampira Bella wraz ze swym

Robert Ziębiński 0