Austin Book Club
23 Lis 2016

Mariusz Czubaj – Dziesięć powieści mojego życia

Niedawno wydał znakomity kryminalny western „R.I.P”, a dla was specjalnie przygotował listę swoich 10 książek życia. Oto wybór Mariusza Czubaja. Jak sam dodaje – kolejność nie jest obowiązkowa.

Mariusz Czubaj 0
Albatros
01 Mar 2015

Kurt Vonnegut. Listy

Ostatnio dochodzę do wniosku, że prawdziwego pisarza można poznać nie po tym jakie pisze książki, ale jak rozmawia z ludźmi, jak się z nimi komunikuje. To że większość autorów to albo zadufani w sobie buce, albo buce solidnie zakompleksieni, to wiedzą wszyscy. Szczególnie sami autorzy, którzy albo skromnie udają, że cały ten zamęt z pisaniem ich nie dotyka, albo dotyka tak bardzo, że toczą pianę, gdy coś nie idzie zgodnie z ich „inteligencko-kulturalną” wizją świata. Ale takie ich prawo i powinność. Uważam, że komunikacja z ludźmi, gdy wybrało się dziwny zawód polegający na siedzeniu w odosobnieniu i klepaniu w klawiaturę, zostaje mocno ograniczona, poza tym historia dowiodła, że najpopularniejsi byli

Łukasz Radecki 0
Dzika Banda
27 Lut 2015

Kurt Vonnegut: Listy z rzeźni na Cape Code

Kurt Vonnegut to człowiek, który konsekwentnie zmierzał do celu, a gdy go osiągnął, próbował się odnaleźć w raju, który z bliska wcale już tak rajsko nie wyglądał.

Jakub Ćwiek 1