Neal Preston/Corbis
14 Kwi 2016

Schody do nieba, czyli Led Zeppelin oskarżeni o plagiat (znów)

Według amerykańskiego sądu – podobieństwa są wystarczające, aby uzasadnić proces o plagiat przeciwko Robertowi Plantowi i Jimmy’emu Page’owi. O co poszło? O legendarny utwór „Stairway to Heaven”, który jak się okazuje niebezpiecznie przypomina część „Taurus” zespołu Spirit.

Robert Ziębiński 0
The Beatles - Yesterday and Today
17 Lip 2015

Skandaliczne i zakazane okładki albumów muzycznych [galeria NSFW]

Cycki, genitalia, krew, flaki, seks ze zwierzętami, jeden biedny szczur i wiele innych. Tymi tematami szokowali twórcy muzyki na okładkach swoich płyt.  

Paweł Deptuch 0
Bukowy las 80%
05 Sty 2015

Robert Plant. Życie

Zastanawialiście się dlaczego Robert Plant od wielu lat tak zawzięcie blokuje pełnoprawną reaktywację Led Zeppelin? Przeczytajcie książkę autorstwa Paula Reesa, a dowiecie się co za tym stoi… i poznacie wiele innych tyleż ciekawych, co przygnębiających faktów z życia i kariery Planta.

Bartek Paszylk 0
05 Cze 2014

10 rzeczy, których mogliście nie wiedzieć o Led Zeppelin

Na rynku pojawiły się ponownie trzy pierwsze albumy Led Zeppelin – w wersji zremasterowanej i uzupełnione niepublikowanym wcześniej materiałem (nagraniami koncertowymi i odrzutami z sesji) – a także arcyciekawa anglojęzyczna książka „Led Zeppelin FAQ”, w której znajdziecie całe mnóstwo ciekawostek na temat nagrywania tych i kolejnych płyt grupy. Z tej okazji proponujemy sprawdzić o ilu z poniższych dziesięciu faktów z historii Led Zeppelin wiedzieliście.     1. Pierwszy album Led Zeppelin został nagrany w ciągu 36 godzin za niecałe 2 tysiące dolarów. Kto powiedział, że aby powstało arcydzieło, trzeba wydać fortunę? Zresztą nie trzeba się też w tym celu przez długie lata docierać: przed nagraniem debiutu czterej muzycy znali się

Bartek Paszylk 0
Celebration Day, Led Zeppelin, Warner Music
15 Mar 2013

Celebration Day

Celebration Day, Led Zeppelin, Warner Music Showbiznes rządzi się żelaznymi zasadami i jak życie nie znosi próżni, zwłaszcza gdy przywołamy do pamięci fakt, że  liczbę fanów pragnących wziąć udział spektakularnym wydarzeniu jakim był występ Led Zeppelin 10 grudnia 2007 r. w londyńskiej O2 Arena oceniano na  grubo ponad 20 milionów. Taka okazja na rynku muzycznym nie zdarza się zbyt często, aby przejść obok niej obojętnie Wiadomo było że, to tylko kwestia czasu. Wystarczyło uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać. Minęło pięć lat jak z bicza strzelił i mamy dostępny dźwiękowy i wizualny zapis koncertu zespołu-legendy, który na trwałe zajął poczesne miejsce w annałach muzyki rockowej. Już od pierwszych dźwięków

0