Transformers 95%
19 Sie 2016

Transformers: The Movie – nostalgii czas [recenzja]

Mało która franczyza cieszy się do dziś tak wielką bazą oddanych fanów, jak słynne Transformery. I nic w tym dziwnego, bo co zaczęło się jako linia zabawek amerykańskiego Hasbro i japońskiego Takara Tomy, ewoluowało z kolejnymi dekadami w kamień milowy popkultury. A tymczasem, nie dość, że zaledwie kilkanaście dni temu uważanemu za kultowe pełnometrażowemu dziełu poświęconemu odwiecznej wojnie autobotów i decepticonów stuknęła równa trzydziestka, to jeszcze dostaliśmy możliwość przypomnienia jej sobie po raz wtóry, na dopieszczonej edycji specjalnej.

Maciej Bachorski 0
NBC
28 Lut 2015

Człowiek, który był Spockiem

27 lutego zmarł Leonard Nimoy – odtwórca roli Spocka w klasycznym serialu „Star Trek”. Żył długo i raczej pomyślnie – tak, jak z ekranu życzył innym. W 83 roku życia zabrała go przewlekła choroba płuc. Wpływ powszechnie rozpoznawalnej postaci na życie aktora był niepośledniego kalibru. Swoje dwie autobiografie Nimoy zatytułował kolejno: „Nie jestem Spockiem” i „Jestem Spockiem.”

Nina Wum 0
CBS TV
21 Maj 2013

Dlaczego świat kocha Star Treka

I znów się zaczęło. Świat opanowała mania „Star Treka”. Dwunasty już kinowy film, czyli „W ciemność Star Trek” bije rekordy popularności, do sklepów powróciły gadżety związane z cyklem a gwiazdy z filmu pojawiają się we wszystkich istotnych talk show na świecie. Ale czy kogoś to dziwi? Wszak „Star Trek” to na świecie serial-ikona a jego bohaterowie są równie popularni jak (tu chcieliśmy obrazić uczucia religijne, ale się powstrzymaliśmy)… jak The Beatles. A religia… że też w Polsce jeszcze nikt nie wpadł na to, że powinno się zakazać dystrybucji filmów z tej serii, gdyż promują one złe postawy religijne. I zły ustrój. I ogólnie „Star Trek” jest też bardzo hippie… A

Robert Ziębiński 0