Joost Vandebrug
29 Sty 2017

Jamie T. – wóda, koks, kelnerki i Londyn w tle

Dekadę temu ukazał się debiutancki album Jamie T. „Panic Prevention”. Płyta, po której wówczas dwudziestojednoletniego muzyka, brytyjskie media okrzyknęły skarbem narodowym. I sumieniem. Bo Jamie T. wyśpiewał Brytyjczykom w twarz niewygodną prawdę o młodych Londyńczykach.

Robert Ziębiński 0
UIP 65%
17 Sty 2017

Kot Bob i ja – (nie)rasowy polepszacz nastroju [recenzja]

Mówi się, że najlepsze historie pisze samo życie. Jeśli brać pod uwagę perypetie Jamesa Bowena i jego futrzastego przyjaciela, trudno się z tym nie zgodzić.

Maciej Bachorski 0
Zysk i S-ka 75%
31 Sie 2016

Mroczniejszy odcień magii – przyjemne młodzieżowe fantasy [recenzja]

„Mroczniejszy odcień magii” Victorii Schwab okrzyknięto jedną z najlepszych powieści fantasy 2015 roku.

Maciej Bachorski 0
Słaba płeć? dystr. Monolith Films
07 Gru 2015

Michael Coulter: Słaba płeć? niech będzie przygodą [wywiad]

Michael Coulter, nominowany do Oscara za zdjęcia do „Rozważnej i romantycznej” brytyjski operator, twórca zdjęć do takich filmów jak „Cztery wesela i pogrzeb”, „Notting Hill” czy „To właśnie miłość” zrealizował zdjęcia do najnowszej komedii Krzysztofa Langa „Słaba płeć?” (premiera styczeń 2016). Nam opowiadał o tym jak wyobrażał sobie Polskę, specyfice gatunku jakim jest komedia romantyczna i jak nominacja do Oscara wpływa a karierę.

Robert Ziębiński 0
W.A.B. 85%
18 Lis 2015

Londyn. Przewodnik Pop!kulturowy – tropem kultury w Londynie [recenzja]

Londyn jest absolutnie magicznym i wyjątkowym miastem. Szczęściarze znają go z podróży, inni z książek podróżniczych, większość zaś z filmów i książek. Nasze wyobrażenia o tym mieście, popkulturowy bagaż skonfrontowany z rzeczywistością znajdziecie tylko w przewodniku Roberta Ziębińskiego.

Łukasz Radecki 0