Kosmos, Kosmos 85%
26 Lis 2016

Lou Reed. Zapiski z podziemia – skomplikowany geniusz [recenzja]

Pierwsza wydana w Polsce biografia Lou Reeda – człowieka, który zmienił historię rocka, ale nigdy nie odniósł tak spektakularnego sukcesu, na jaki zasługiwał. „Zapiski z podziemia” to fantastyczna podróż tak do początków muzyki rockowej, jak i w głąb pokręconego umysłu, zmarłego w 2013 roku Reeda.

Robert Ziębiński 1
MICHAEL OCHS ARCHIVES
23 Lis 2016

Lou Reed – piosenki, które uwielbiam

Czytając świetne „Lou Reed. Zapiski z podziemia” zacząłem słuchać na nowo solowych płyt Lou Reeda. I nie mogłem przestać. Poniższy wybór to tylko dziesięć piosenek z solowej twórczości muzyka. Dziesięć, które lubię, cenię i gdy myślę Lou Reed, jako pierwsze przychodzą mi do głowy. Brakuje tu wielu. Wiem. Ale to lista osobista. Takie własne „the best of”.

Robert Ziębiński 0
CHAPPLE DAVIES
30 Paź 2013

Dave Stewart: Człowiek, który zna wszystkich

Tylko nam Dave Stewart niegdyś połowa legendarnego duetu Eurythmics opowiada o dzieciństwie, nagrywaniu płyt z Lou Reedem, Bono i Jonem Bon Jovi, zespóle SuperHeavy, swojej płycie oraz miłości do filmów o zombie.

Robert Ziębiński 0
MICHAEL OCHS ARCHIVES
27 Paź 2013

Ekstaza świętego Lou Reeda

    Ostatni raz na jego koncercie byłem niemal równe dwa lata temu, latem w Londynie. Hammersmith Apollo było tak nabite ludźmi, że ochrona nie wiedziała jak i gdzie odsuwać ich od wyjść awaryjnych. Byli wszędzie. Przedzieranie się pod scenę zajęło mi ponad pół godziny. Ale nie był to czas zmarnowany, po drodze, bowiem tak naprawdę ocierałem się o historię muzyki rockowej. U samego szczytu sali stały pary mające po około siedemdziesiąt lat. Żwawi staruszkowie, na których zniszczonych twarzach widać było, iż życie i używki nie były im obce. Kolejny krąg to o dwie dekady młodsi lekko otyli piwosze w koszulkach Sex Pistols – punk rock jest wiecznie żywy nawet

Robert Ziębiński 0