Czarna Owca 70%
02 Lut 2016

A kysz, zjawo nieczysta – Charlie Mortdecai kontra czarna magia [recenzja]

“A kysz, zjawo nieczysta” Bonfiglioliego zamyka kryminalną trylogię o Charlliem Mortdecaiu. Szkoda tylko, że w tak ponurym i mało optymistycznym nastroju.

Paweł Deptuch 0
Czarna Owca 80%
22 Lip 2015

Mam cię na muszce – tchórz i pijak, Charlie Mortdecai [recenzja]

Charlie Mortdecai – miły, bogaty, tchórzliwy, niestroniący od wszelkich rozrywek marszand, który macza palce w działalności przestępczej, żeby zapomnieć o hemoroidach – powraca w drugim tomie swoich przezabawnych i niebezpiecznych przygód.

Paweł Deptuch 0
Czarna Owca 75%
04 Mar 2015

Nie wymachuj mi tym gnatem

Patrząc na vintage’ową okładkę „Nie wymachuj mi tym gnatem” nie mogłem się powstrzymać aby zacząć czytać powieść Bonfiglioliego. Jest jednak takie mądre przysłowie, które nakazuje uważać na to co kryje się pod jej wierzchem ale całe szczęście nie sprawdziło się, bo środek oferuje nam dokładnie taki styl jaki zaprezentował na froncie Luke Pearson.

Paweł Deptuch 0
Kultura Gniewu
01 Cze 2014

Komiksowy przewodnik dla rodziców nie tylko na Dzień Dziecka

Drodzy rodzice, jeśli chcecie zaszczepić u swych najmłodszych pociech zamiłowanie do komiksu, nim wręczycie im „Strażników”, „Hellboya”, „Sin City” czy „Kaznodzieję”, warto ich przygodę zacząć od czegoś lżejszego, zabawnego ale i edukującego. Oczywistymi wyborami zawsze są „Kajko i Kokosz”, „Asterix”, „Tytus, Romek i A’Tomek”, „Calvin i Hobbes” czy „Kaczor Donald”, ale trzeba zaznaczyć, że to nie jedyne tytuły przeznaczone dla dzieci (i dorosłych też). W ostatnim czasie na Polskim rynku nastąpił pewien przełom i zaczęły ukazywać się komiksy typowo przeznaczone dla młodego odbiorcy, który dopiero poznaje świat i wkracza do przeogromnego uniwersum literatury. Są to tytuły pięknie zilustrowane, kolorowe, przykuwające oko, niosące ze sobą ogromny ładunek przygody, edukacji, pobudzające wyobraźnię

Paweł Deptuch 0