luckymancanren 70%
09 Mar 2016

Stan Lee’s Lucky Man – szczęście to rzecz względna [recenzja]

Magia nazwiska ojca (dziadka?) sukcesu Marvela jest dziś widać tak wielka, ze wręcz należy go użyć w tytule serialu opartego na pomyśle nestora amerykańskiego komiksu. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że będziemy mieć do czynienia z kolejną produkcją o superbohaterach. „Lucky Man” to solidny dramat policyjny, tyle że z wplecionym w fabułę wątkiem fantastycznym.

Tomasz Miecznikowski 0
BBC
09 Gru 2015

Luther – gliniarz i psychopatka

15 grudnia na ekrany telewizorów powróci detektyw John Luther. Jeden z najbardziej pokręconych bohaterów współczesnej popkultury.

Robert Ziębiński 0
BBC One
04 Kwi 2015

What remains, czyli nos Świetlickiego

Ten serial polecił mi Marcin Świetlicki a ja Marcina w kwestii seriali słucham, bo ma do nich nosa i potrafi znaleźć perełkę jeszcze zanim trafi ona do mainstreamu. Dzięki niemu obejrzałam na przykład Peaky Blinders jeszcze zanim stało się to modne. Gdy opowiedział mi o brytyjskim mini serialu What remains, już po kilku zdaniach byłam przekonana, że to coś dla mnie.  

Gaja Grzegorzewska 0
Dzika Banda
12 Sty 2015

Serialowa Wielka Brytania

W przeróżnych rankingach serialowych za 2014 rok, a także za lata wcześniejsze,  od czasu kiedy mniej więcej w połowie poprzedniej dekady świat zaczęła opanowywać serialowa gorączka, prym wiodą  amerykańskie produkcje. Sporadycznie w takich zestawieniach pojawiają się tytuły pochodzące z matecznika telewizji, którym bez wątpienia jest Wielka Brytania. Czy Brytyjczycy robią tak mało seriali?  

Tomasz Miecznikowski 0