Lego Mad Max DB
04 Cze 2016

Postapokaliptyczny świat w LEGO Mad Max [galeria]

Żaden popkulturalny fenomen nie jest kompletny, dopóki nie zostanie uwieczniony w formie klocków LEGO. Dzięki budowniczemu Lego Willowi również „Mad Max” doczekał się miniaturowej, plastikowej wersji. Poniżej wybór zdjęć pojazdów i scen zaczerpniętych ze wszystkich części serii George’a Millera.

Paweł Deptuch 0
(Photo by Michael Tran/FilmMagic)
28 Maj 2016

Johnny Depp, upadek damskiego boksera

Jest tylko jedna grupa ludzi, których Hollywood nienawidzi bardziej od antysemitów. To damscy bokserzy. Johnny Depp katujący swoją żonę Amber Heard właśnie wkroczył na drogę, która doprowadziła kilka lat temu do ostatecznego upadku Mela Gibsona.

Robert Ziębiński 5
hellcomestofrogtown 80%
05 Kwi 2016

Hell Comes to Frogtown – żaby w oparach seksu [recenzja]

Film z cyklu: dlaczego kino ma być śmiertelnie poważne, a my mamy oglądać tylko te wybitne i wielkie filmy? A więc o czym marzy dziewczyna, gdy dorastać zaczyna? Oczywiście o seksie z żabą posiadającą trzy penisy.

Robert Ziębiński 0
Successbl / Dzika Banda
22 Gru 2015

Najlepsze filmy 2015 [podsumowanie roku]

Oto dziesięć naszym zdaniem najlepszych filmów, jakie ukazały się w Polsce w 2015 roku.

REDAKCJA 2
Dzika Banda
07 Wrz 2015

Audiobooki na podstawie kultowych filmów z lat 80.

Książkowe adaptacje filmów przez długi czas stanowiły wręcz osobny gatunek literacki. Lata 80. i 90. były rajem dla fanów chcących w kółko przeżywać swój ulubiony film w domowym zaciszu, a dodatkowym atutem takich nowelizacji często były „materiały dodatkowe” w postaci usuniętych scen, spojrzenia na niektóre zdarzenia z innej perspektywy czy też koncepty zapożyczane z wczesnych wersji scenariusza. Wyobraźcie sobie, że te popularne pod koniec XX w. „potworki” pewna grupa zaadaptowała do postaci audiobooków!

Paweł Deptuch 0
1258102200904402761
15 Cze 2015

Grafiki koncepcyjne z Mad Max: Na drodze gniewu [galeria]

Oto wczesne grafiki koncepcyjne do „Mad Max: Na drodze gniewu”, wykonane pod koniec lat 90, jeszcze zanim George Miller zasiadł do napisania scenariusza filmu. Ich autorami są Brendan McCarthy, Peter Pound i Mark Sexton, a znalazły się one w albumie The Art of Mad Max: Fury Road.

Paweł Deptuch 0
mad_max_fury_road_ver20
23 Maj 2015

Mad Max – Plakaty z całego świata [galeria]

Z okazji premiery „Mad Max: Na drodze gniewu” prezentujemy zbiór plakatów ze wszystkich części serii George’a Millera – oficjalne, zagraniczne i te tworzone przez fanów.

Paweł Deptuch 0
Warner Music
21 Maj 2015

100 najlepszych popowych piosenek #70-61

Oto nasza kolejna dziesiątka popowych utworów, tym razem z miejsc #70-61.

Tomasz Miecznikowski 0
Warner Bros
19 Maj 2015

„Mad Max”, czyli wzorzec

            Nie zdarza mi się czekać na filmy. Właściwie co to znaczy: czekam na ten film? Czekać mogę na kumpla, na dziewuchę, na przelew. Być może są i tacy, którym dłonie się trzęsą na myśl o spotkanie z Vinem Dieselem w „Szybkich i wściekłych 7”, lecz nie mam przyjemności zaliczać się do tego szacownego grona. Filmów jest tak wiele, że nie zobaczę wszystkich, a od obcowania z nowościami wyżej cenię sobie powrót do klasyki, do czego, pośrednio, zmusza mnie własny kąt na „Dzikiej Bandzie”, gdzie wyczyniam sobie, co tylko chcę. Ale na nowego „Mad Maksa” pójdę. Może nie w pierwszy dzień wyświetlania. Nie będę dyskutował o tym w sieci, zobaczę

Łukasz Orbitowski 0
Warner Bros 100%
19 Maj 2015

Mad Max: Na drodze gniewu [recenzja] [film]

W czasach kiedy hollywoodzkie kino rządzi się powtórkami, powrót Mad Maxa napawał sporym lękiem. Niesłusznie. „Mad Max: Na drodze gniewu” to najlepszy restart starej opowieści jaki powstał w ostatnich dwudziestu latach. I najlepszy film postapokaliptyczny od czasów „Mad Maxa 2”.

Robert Ziębiński 1
Dzika Banda
28 Sty 2015

Nasze małe końce świata

Powieściowy „Blackout” Marka Elsberga to zabawa z apokalipsą. Ale taką małą, codzienną. Powieść bowiem ujmuje stary motyw w nowy sposób; pokazując, co może się stać, gdy Europa na niecały miesiąc zostanie pozbawiona prądu. Nie brzmi to zbyt złowieszczo? Ależ tak – dla tych, co się w tej sytuacji znajdą.

Nina Wum 0
twardziele
28 Sie 2014

Nowy kanon twardzieli

W kinie akcji powoli, acz nieubłaganie nadchodzi zmiana warty. Sukcesy takich filmów, jak „Niezniszczalni 3” dowodzą, że nie nastąpi to zbyt szybko, ale nie da się oszukiwać kalendarza w nieskończoność. Prędzej czy później tytani z epoki VHS wypowiedzą ostatniego one-linera, złożą broń, zrezygnują z siłowni i przejdą na emeryturę. Już teraz coraz częściej przyjmują role mentorów, agentów czy wojskowych w stanie spoczynku. Na ich miejsce, na ich panteon czeka już młodsze pokolenie gwiazdorów. Z nienajgorszym dorobkiem, trzeba przyznać.

Hubert Sosnowski 0
Warner Bros
29 Lip 2014

Mad Max – dezerter szos

W niedalekiej przyszłości świat ogarnął chaos. Po wojnie atomowej miasta zamieniły się w pustynie, a gangi przejęły władzę nad autostradami. Jedyną nadzieją jest on… Mad Max – wojownik szos.

Robert Ziębiński 0
Warner Bros
23 Kwi 2014

George Miller o Mad Maxie

12 kwietnia minęła trzydziesta piąta rocznica premiery pierwszej części „Mad Maxa” – filmu, który zmienił historię kina fantastycznego i obrazu, od którego zaczęła się światowa kariera Mela Gibsona . Z tej okazji George Miller, twórca „Mad Maxa” opowiedział nam o kulisach powstawania filmu i najnowszej czwartej części cyklu.

Robert Ziębiński 0
Warner Bros 90%
03 Kwi 2014

Mad Max 2: Wojownik szos

W kinach „Niezgodna” czyli nowe kino postapokaliptyczne dla młodzieży. Na DVD kolejne „Igrzyska śmierci”. Z tej okazji postanowiliśmy przypomineć jeden z najważniejszych filmów o życiu po zagładzie. Rewelacyjną, drugą część trylogii o szalonym Maksie.

Lech Kurpiewski 0