J.P. Fantastica 70%
18 Sie 2016

Miłosne cierpienia umarłych – łagodniejsza twarz Junjiego ito [recenzja]

“Miłosne cierpienia umarłych” to kolejny udany zbiorek z Kolekcji Horrorów Junjiego Ito. A ciekawy o tyle, że autor straszy w nim w sposób zupełnie inny niż dotychczas.

Paweł Deptuch 0
hellsing.dvd.3 75%
16 Sie 2016

Hellsing – kultowe anime o najsłynniejszym wampirze [recenzja]

Jeśli macie już dość wampirów przedstawianych przez popkulturę jako smętnych, bladolicych młodzieńców wpatrujących się maślanym wzrokiem w zapłakane pannice – to musicie jeszcze trochę poczekać na zmianę trendu. Albo powspominać produkcje sprzed paru lat. Na przykład „Hellsinga”.

Hubert Sosnowski 0
J.P. Fantastica 80%
03 Sie 2016

One-Punch Man #3 – licencja na superbohaterstwo [recenzja]

“One-Punch Man” to taki mały fenomen – komedia ze sztukami walki w duchu “Dragon Balla”, która jednak bardziej stawia na rozwijanie świata i bohaterów niż bijatyki i pojedynki.

Paweł Deptuch 0
Akira wen
03 Lip 2016

Joseph Gordon-Levitt i Chris Evans na grafikach koncepcyjnych do filmu Akira [galeria]

Aktorska adaptacja „Akiry” Katsuhiro Otomo w fazie produkcji jest oficjalnie od 2002 r. i wciąż nie może doczekać się ostatecznej realizacji.

Paweł Deptuch 2
J.P.Fantastica 65%
24 Cze 2016

Drifters tom 1 – Hannibal Barkas kontra Joanna D’Arc [recenzja]

Tuż po zamknięciu wątków z serii “Hellsing”, Kohta Hirano rozpoczął publikację “Drifters”, kolejnej energetycznej, napakowanej akcją mangi, która tym razem czerpie z historycznych faktów.

Paweł Deptuch 0
J.P. Fantastica 90%
22 Cze 2016

Blame! tom 1 – architektoniczne porno [recenzja]

Tsutomu Nihei kocha architekturę (posiada dyplom tej dziedziny), dzieła Beksińskiego, Moebiusa i science fiction, a całą tą miłość przelał do komiksowego debiutu jakim jest “Blame!” – mangi tak specyficznej i jednocześnie fascynującej, że nie sposób się od niej oderwać.

Paweł Deptuch 0
Kotori 70%
14 Cze 2016

Rycerze Sidonii tom 1 – space opera, wielkie roboty i groza [recenzja]

“Rycerze Sidonii” kreacyjnie i fabularnie są najlżejszą i najłatwiej przyswajalną mangą w dorobku Tsutomu Nihei, który, oprócz swoich ulubionych gatunków jak sci-fi i horror, wykorzystał w niej space operę i wielkie roboty.

Paweł Deptuch 0
Scream Comics 65%
11 Maj 2016

Królewska krew #1: Świętokradcze zaślubiny – krew, erotyka, manga, Jodorowsky [recenzja]

Wydawnictwo Scream serwuje nam „Królewską krew”, pierwszy tom niecodziennej serii, gdzie manifesty Jodorowskiego spotykają się z mangową kreską w konwencji komiksu frankońskiego.

Łukasz Radecki 1
J.P. Fantastica 60%
20 Kwi 2016

Green Blood tom 3 – bardzo Dziki Zachód [recenzja]

Masasumi Kakizaki w trzecim tomie “Green Blood” domyka miejskie wątki i wyprowadza głównych bohaterów, braci Burns, w dalekie rejony Dzikiego Zachodu.

Paweł Deptuch 0
J.P. Fantastica 85%
18 Kwi 2016

Pieśń Apolla tom 2 – Tezuka gorzko o miłości [recenzja]

Młody Shogo kontynuuje bolesną podróż, której celem jest doświadczenie głębokiego uczucia, mającego wyleczyć go z agresji. Osamu Tezuka nie serwuje jednak

Paweł Deptuch 0
Katsuya Terada DB
16 Kwi 2016

Katsuya Terada – manga, science fiction i cycki [galeria NSFW]

Katsuya Terada (ur. 1963 r.) to japoński ilustrator, animator i artysta koncepcyjny. Działa głównie w branży gier komputerowych, min. przy

Paweł Deptuch 0
Tsutomu Nihei Dzika Banda 23
09 Kwi 2016

Tsutomu Nihei – oszałamiająca mieszanka horroru i cyberpunka [galeria]

Tsutomu Nihei (ur. 1971), z wykształcenia architekt, z zawodu twórca komiksów. Karierę rysownika rozpoczął w 1994 r., tuż po…

Paweł Deptuch 0
J.P. Fantastica 50%
07 Kwi 2016

Gra w króla #1 – zabójcza rozrywka dla licealistów [recenzja]

Zbereźne maile, niczym w “Kręgu”, stają nie niekiedy przyczyną tajemniczych zgonów. Czyli rzecz o potędze nowych technologii.

Paweł Deptuch 0
Wyd. Komiksowe 90%
05 Kwi 2016

Życie. Powieść graficzna – trudy życia i dojrzewania w powojennej Japonii [recenzja]

Wbrew pozorom niewiedza często bywa zaletą i pozwala przyjrzeć się rozmaitym zjawiskom bez uprzedzenia, z niczym nieskażonym oglądem. Tak jest na przykład w sytuacji…

Paweł Matuszek 0
J.P. Fantastica 80%
24 Mar 2016

One-Punch Man #2 – cudna superbohaterska komedia [recenzja]

“One-Punch Man” był dla mnie jedną z najciekawszych superbohaterskich propozycji zeszłego roku. To taki przyjemny komiks stojący gdzieś pomiędzy “Supermanem” i “Avengersami” a “Dragon Ballem” i “Power Rangers”.

Paweł Deptuch 0
J.P.Fantastica 65%
17 Mar 2016

Green Blood tom 2 – krwawa jatka w Five Points [recenzja]

Tak jak podejrzewałem, drugi tom “Green Blood” uderza w bardziej sensacyjne tony, rezygnując z ekspozycji na rzecz dynamicznej i krwawej akcji. Ale nie ma tego złego.

Paweł Deptuch 0
Waneko 70%
02 Mar 2016

Gangsta tom 1 – manga z ogromnym potencjałem [recenzja]

W zeszłym roku pisałem o animowanej adaptacji mangi “Gangsta”, która była obiecującym serialem, a ostatecznie okazała się lekko rozczarowująca. Teraz gdy ukazał się pierwowzór, pojawia się szansa, że wszystkie obiecujące wątki znajdą satysfakcjonujące rozwiązanie.

Paweł Deptuch 0
Waneko 55%
30 Sty 2016

Powóz Lorda Bradleya – przedobrzona metafora [recenzja]

Czasami trafiają się dzieła, z którymi nie wiadomo, co począć. Sprawnie zrealizowane, z pomysłem, ale po przeczytaniu, posłuchaniu lub obejrzeniu, nie wiemy, co z tym fantem zrobić. Żałować straconego czasu czy zapisać sobie kolejną kontrowersyjną lekturę do kolekcji? Czytelnik zmierzy się z takim dylematem, jeśli sięgnie po „Powóz lorda Bradleya”.

Hubert Sosnowski 0
J.P. Fantastica 70%
14 Sty 2016

Souichi i jego głupie klątwy – Junji Ito w wersji light [recenzja]

Jeden z najważniejszych przedstawicieli japońskiego horroru, Junji Ito, w „Souichim i jego głupich klątwach” pokazuje się nieco z innej strony. Tym razem grozę wykorzystuje nie do prezentowania obrzydlistw, a do zabawy konwencją w rytmie satyry i czarnej komedii.

Paweł Deptuch 0
J.P. Fantastica 80%
18 Gru 2015

One-Punch Man #1 – superbohater przefiltrowany przez japońską wrażliwość [recenzja] [komiks]

Zapomnijcie o Nowym DC Comics i Marvel NOW, o Batmanie, Avengersach i pozostałych. Oto wasza nowa ulubiona opowieść superbohaterska – świeża, odrobinę szalona i obtoczona w pulpowym sosie. Oto „One-Punch Man”.

Paweł Deptuch 0
J.P. Fantastica 65%
07 Gru 2015

Srebrny Trójkąt – japoński koktajl a’la Philip K. Dick [recenzja]

Japończycy lubią dziwne miksy kulturowe nie od dziś. W swoich dziełach łączą wątki pozornie nieprzystające.

Hubert Sosnowski 0
J.P. Fantastica 65%
24 Lis 2015

Wzgórze Apolla 2 – jazz i romanse [recenzja]

Przed nami kontynuacja mangi Yuki Kodamy, „Wzgórze Apolla” – popularnej historii o szkolnych romansach i muzyce. Zobaczmy, jak rozwinęła się opowieść od ostatniego spotkania z bohaterami.

Hubert Sosnowski 0
J.P. Fantastica 65%
11 Lis 2015

Wzgórze Apolla, tom 1 – szkolne życie towarzyskie i uczuciowe [recenzja]

„Wzgórze Apolla” to dosyć popularna seria japońskich komiksów autorstwa Yuki Kodamy. Odniosła na tyle duży sukces, że w 2012 roku doczekała się serialu animowanego. Zobaczcie, jak sprawdza się pierwszy tom tej historii

Hubert Sosnowski 0
J.P. Fantastica 85%
06 Lis 2015

Pieśń Apolla tom 1 – depresja kontra miłość [recenzja]

Bóg mangi, jak często określa się Osamu Tezukę, w Polsce nie miał do tej pory szczęścia. Spośród setek jego dzieł, które zrewolucjonizowały japońską i światową popkulturę, ukazały się raptem dwa – “Metropolis” i porzucony po kilku rozdziałach “Black Jack”, a także seria “Pluto” Naokiego Urasawy będąca remakiem jednej historii z kart “Astro boya”. “Pieśń Apolla” ma być jaskółką na niebie zwiastującą wysyp jego dzieł na naszym rynku.

Paweł Deptuch 0
J.P. Fantastica 70%
26 Paź 2015

Green Blood tom 1 – Gangi Nowego Jorku [recenzja]

W zeszłym roku J.P. Fantastica zaskoczyła nietypowym kanibalistycznym horrorem, „Hideout”, Masasumi Kakizakiego i idąc za ciosem, prezentuje kolejny tytuł z jego dorobku – „Green Blood” brutalny dramat sensacyjny osadzony w historycznych realiach dzielnicy Five Points.

Paweł Deptuch 0
J.P.Fantastica 75%
14 Sie 2015

Ghost in the Shell 1.5: Human-Error Processer – migawki z życia Sekcji 9 [recenzja]

Rok 2015 zdecydowanie należy do “Ghost in the Shell”. Świętowanie dwudziestopięciolecia powstania mangi Masamune Shirow objawiło się nowym serialem w tv, “Arise Alternative Architecture”, a w kinach zupełnie nowym filmem. Tym co chcą rozpocząć swą przygodę z tą kultową franczyzą od komiksu, na początek polecam “Human Error Processer”.

Paweł Deptuch 0