piąta fala 40%
03 Kwi 2016

Piąta fala – młodzieżowe sci-fi z taśmy produkcyjnej [recenzja]

Książkowa „Piąta Fala” kusiła swego czasu zagadkowym blurbem i nie mniej enigmatycznym projektem okładki, które zgodnie krzyczały do potencjalnego nabywcy, że mamy do czynienia z mrocznym postapokaliptycznym thrillerem.

Maciej Bachorski 0
Roadside Attractions
11 Gru 2015

Najlepsze niedocenione filmy 2015 roku

Przez kina i DVD przelatują tysiące filmów i łatwo przeoczyć prawdziwe perły. Wybraliśmy jedenaście filmów, które jeśli nie widzieliście – powinniście szybko zobaczyć. Od pięknej opowieści o śmierci i dojrzewaniu, czyli „Earl i ja, i umierająca dziewczyna”, bo kompletnie zignorowany u nas genialny dokument „Marlon Brando o sobie”. Szukajcie i oglądajcie.

REDAKCJA 0
Lifetime 60%
17 Sty 2015

Wielki kierowca – pani zemsta [recenzja]

  „Wielki kierowca” to drugie opowiadanie opublikowane w tomie „Czarna bezgwiezdna noc”. Jego bohaterką była Tess, autorka serii kryminałów o paniach z kółka robótek ręcznych, które rozwiązują zagadki. Ot czytadła dla samotnych bibliotekarek, idealne do zabijania nudnych zimowych wieczorów. Pewnego dnia Tess przyjmuje zaproszenie na spotkanie autorskie w małej bibliotece. Impreza miała nie różnić się niczym od innych podobnych. Ta jednak zakończyła się zupełnie nieprzewidywalnie. W drodze do domu, Tess została napadnięta i wielokrotnie zgwałcona przez tytułowego „Wielkiego kierowcę”. Cudem ocalona kobieta najpierw dochodzi do siebie, a potem… planuje bolesną i okrutną zemstę. Proste opowiadania udało się Kingowi naładować niesamowitą ilością negatywnej energii. Wszyscy bohaterowie są nią skażeni. Zarówno Tess,

Robert Ziębiński 0