Egmont
07 Sty 2017

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #6

Dzisiejszą edycję sponsorują baśniowcy, psychopatyczne koty mordercy, kowboje i superbohaterowie Marvela w dużych ilościach.

Hubert Sosnowski 0
Hachette 75%
25 Cze 2015

Marvel Knights Spider-Man #2: Jadowity [recenzja]

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela wraca do Marka Millara i jego „Marvel Knights Spider-Man”. W poprzednim tomie Peter rozpoczął śledztwo w sprawie porwania Cioci May. Odpaliło to lawinę wydarzeń, która przeciągnęła Pająka przez pół Nowego Jorku, a skończyła się w… szpitalu. Historia miała swoje momenty, ale jakość chwilami spadała. Jak jest tym razem?

Hubert Sosnowski 0
Egmont 75%
18 Cze 2015

Superman: Czerwony syn [recenzja]

Mark Millar, cudowne dziecko komiksu, które zanim dało światu „Ściganych”, „Kick-Assa” czy „Kingsmana”, dość solidnie namieszało w superbohaterskim gatunku reprezentowanym zarówno przez Marvela jak i DC. Sztandarowym dziełem z tego okresu jest „Superman: Czerwony syn”, opowiadający o tym co by było gdyby najbardziej amerykański heros wylądował w Związku Radzieckim.

Paweł Deptuch 0
Hachette 60%
20 Kwi 2015

Marvel Knights Spider-Man #1: Śmiertelna Trwoga [recenzja]

Miłośnicy dobrych historii o Spider-manie nie mają szczęścia, od kiedy za sterami zasiadł Dan Slott, który zmarnował potencjał już wielu wielkich pomysłów. Z odsieczą przychodzi nam Wielka Kolekcja Komiksów Marvela. Możemy powspominać czasy, kiedy Pająka pisali tacy scenarzyści jak Straczynski, Jenkins czy właśnie Millar, autor „Śmiertelnej Trwogi”.

Hubert Sosnowski 0
Mucha Comics 80%
22 Gru 2014

Kick-Ass 3 [recenzja]

„Kick-Ass 3” jest naturalnym zwieńczeniem pełnej przemocy i brutalności historii Dave’a Lizewskiego, która nie pozostawia niedosytu.

Paweł Deptuch 0
Hachette 80%
18 Gru 2014

Wolverine: Staruszek Logan [recenzja] [komiks]

Nowy miesiąc, nowa porcja historii z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Raptem chwilę temu do sklepów trafił „Staruszek Logan” Marka Millara z rysunkami Steve’a McNivena. Co tym razem zafundował nam Dom Pomysłów?

Hubert Sosnowski 0
Hachette 60%
22 Maj 2014

Wojna Domowa [recenzja]

Jedna z ważniejszych historii o superbohaterach, której niestety zabrakło odrobiny ikry.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 80%
17 Gru 2013

Kick-Ass 2 [recenzja]

ten prezentuje wręcz identyczny poziom co poprzednik.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 80%
11 Wrz 2013

Kick-Ass [recenzja]

Główni zainteresowani, czyli miłośnicy superbohaterskich opowieści, już dawno przeczytali „Kick-Assa” w oryginale, zaś ci, którzy po komiksy sięgają sporadycznie lub wcale, być może zapoznali się z tą historią za pośrednictwem świetnej ekranizacji z 2010 roku, wyreżyserowanej przez Matthew Vaughna. Jednak wszyscy, którym podobał się filmowy „Kick-Ass”, a wciąż nie znają pierwowzoru, powinni natychmiast sięgnąć po polskie wydanie tego komiksu, bo choć ogólnie rzecz biorąc jest to niemal dokładnie ta sama opowieść, to pod wieloma względami komiks znacząco przebija film. Kolejny raz okazuje się, że diabeł tkwi w szczegółach. W tym wypadku bardzo znaczących i często bardzo krwawych szczegółach. Dave Lizevski jest zwykłym nastolatkiem, który chodzi do szkoły, zaczytuje się w

Paweł Matuszek 0
KickAss1-lg
23 Sie 2013

Jak (nie) zostać superbohaterem

W świecie w którym Ben Affleck zostaje Batmanem, honor superbohaterów uratować może tylko ktoś kto z nich zakpi. Równie udanie jak trzy lata temu zrobił to „Kick-Ass”.

Robert Ziębiński 0