Spotlight 95%
15 Sty 2016

Spotlight – pedofilia w Kościele [recenzja] [film] [dramat]

Kto wie czy nie jest to najważniejszy film nie tylko w tegorocznym wyścigu po Oscary, ale pośród wszystkich premier jakie miały miejsce w Stanach w 2015 roku.

Robert Ziębiński 0
UIP 90%
31 Gru 2015

Wyspa tajemnic – straszne kino wg Martina Scorsese [recenzja]

Już pierwsza otwierająca „Wyspę tajemnice” scena uzmysławia widzowi, z jakim gatunkiem będzie miał do czynienia.

Robert Ziębiński 0
Disney 65%
02 Maj 2015

Avengers: Czas Ultrona [film] [sci-fi]

Po trzech latach jakie minęły od premiery pierwszych „Avengersów” super ekipa trykotowców powraca by znów bronić Ziemię przed złoczyńcami. Szkoda jednak, że nie w tak doskonałym stylu, jak w części pierwszej.

Robert Ziębiński 1
Disney / Marvel
07 Lip 2014

Chcemy więcej Hulka

Na wielkim ekranie postać wymyślona przez Stana Lee i Jacka Kirbyego pojawiła się już trzykrotnie: w obrazie z 2003 pt. „The Hulk” Anga Lee, gdzie w rolę Bruce’a Bannera wcielił się Eric Bana, a sam film nie jest zaliczany do Kinowego Uniwersum Marvela; w „The Incredible Hulk” z 2008 r. w reżyserii Louisa Letteriera z Edwardem Nortonem w roli głównej oraz w „The Avengers” gdzie partnerował takim bohaterom jak Iron Man, Kapitan Ameryka czy Thor. Dwie pierwsze ekranizacje nie spotkały się ze zbyt ciepłym przyjęciem fanów i dopiero wizja Josha Whedona pozwoliła Hulkowi wypłynąć na szersze wody, a widownia po prostu oszalała na jego punkcie. Duża w tym zasługa wcielającego

Paweł Deptuch 0
schmoesknow
28 Cze 2013

Mark Ruffalo: Uciec od Hollywood

Do kin trafia trafiła właśnie „Iluzja”, wciąż jeszcze grany jest „Iron Man 3” w którym pojawia się gościnnie, a w telewizji można obejrzeć „Avengers”. Mark Ruffalo choć jest ostatnim wcieleniem Hulka, to tak naprawdę przemiły i sympatyczny człowiek.  Tylko nam opowiada o tym jak wycofał się z Hollywood, tym co go wkurza i ile razy zagra jeszcze Hulka.

Robert Ziębiński 0