Monolith 75%
03 Paź 2016

Żywioł. Deepwater Horizon – industrialny horror [recenzja]

Wyciek ropy naftowej na platformie wiertniczej „Deepwater Horizon” w 2010 roku uznaje się dziś za największą katastrofę ekologiczną w historii USA i jedną z największych w ogóle. Implikacje tego wydarzenia można by rozpisać na przynajmniej kilka książek – bardziej niż skupiając się na globalnych skutkach tych kilku kwietniowych dni, film Petera Berga operuje jednak w skali mikro.

Maciej Bachorski 0
Tata kontra tata 65%
18 Mar 2016

Tata kontra tata – zabawny pojedynek dwóch aktorów [recenzja]

Czy Will Ferrell jest lepszy kiedy totalnie jedzie po bandzie, czy też grając nieszkodliwego, stroniącego od przemocy faceta? Może zamiast odpowiadać na to wcale nie aż tak istotne pytanie, przyznajmy po prostu, że partnerujący aktorowi Mark Wahlberg, skradł koledze film.

Tomasz Miecznikowski 0
twardziele
28 Sie 2014

Nowy kanon twardzieli

W kinie akcji powoli, acz nieubłaganie nadchodzi zmiana warty. Sukcesy takich filmów, jak „Niezniszczalni 3” dowodzą, że nie nastąpi to zbyt szybko, ale nie da się oszukiwać kalendarza w nieskończoność. Prędzej czy później tytani z epoki VHS wypowiedzą ostatniego one-linera, złożą broń, zrezygnują z siłowni i przejdą na emeryturę. Już teraz coraz częściej przyjmują role mentorów, agentów czy wojskowych w stanie spoczynku. Na ich miejsce, na ich panteon czeka już młodsze pokolenie gwiazdorów. Z nienajgorszym dorobkiem, trzeba przyznać.

Hubert Sosnowski 0
Sztanga-i-Cash-Plakat
18 Sie 2013

Sztanga i cash

Sztanga i cash (Pain and Gain) Reż. Michael Bay. Wyk. Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, USA 2013 (UIP) Najtańszy film Michaela Bay’a od czasu jego debiutu czy “Bad Boys” i pierwszy od dawna film, w którym nie ma efektów specjalnych, za to wyraźnie swoją obecność zaznaczył scenariusz. A to w przypadku tego reżysera osiągnięcie niebywałe! “Sztanga i cash” to oparta na faktach opowieść o trzech kretynach, którzy w dość dziwny i pokręcony sposób postanowili spełnić “amerykański sen”  sukcesie i bogactwie. Daniel Lugo (kapitalny Mark Wahlberg) w połowie lat 90. był trenerem osobistym, któremu marzyła się wielka forsa i dom z basenem. Wraz z parą swoich kumpli kulturystów postanowił spełnić

Robert Ziębiński 0