doctorstrange0014 65%
24 Paź 2016

Doktor Strange – dla dorosłych, czy dla dzieci? [recenzja]

„Doktor Strange” to próba zadowolenia widza w każdym wieku. W rezultacie ta twórcza ekwilibrystyka powoduje, że z filmu wychodzi się w połowie usatysfakcjonowanym, w połowie rozczarowanym.

Tomasz Miecznikowski 0
Captain America 60%
28 Kwi 2016

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów – rozmyty konflikt [recenzja]

„Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” bardziej niż tytułowym konfliktem, cieszy premierowymi dla Marvel Cinematic Universe występami kolejnych superbohaterów.

Tomasz Miecznikowski 0
Netflix
22 Mar 2016

Drugi sezon „Daredevila”, czyli bohaterowie Hell’s Kitchen

„Daredevil” powraca, ponownie zapewniając wielkie emocje, choćby za sprawą wprowadzenia do serialu dwóch popularnych postaci Marvela – Punishera i Elektry. Nie wszystko jednak w nowym sezonie jest idealne, ale wszelkie braki wynagradza uniwersalna w swym wymiarze, koncepcja twórców.

Tomasz Miecznikowski 0
Venom_Spiderman
06 Mar 2016

Venom – druga szansa upadłego fenomenu popkultury

Moda na super-bohaterskie filmy z Rką nadciąga pełną parą. Sony nie mogło zostać w tyle i postanowiło skorzystać z resztki praw po adaptacjach Spider-mana. Niedawno obwieściło co z nimi zrobi. Postanowiło dać nam Venoma.

Hubert Sosnowski 1
Maciej Kuciara Dzika Banda 12
31 Sty 2016

Maciej Kuciara – artysta pracujący nad filmami Marvel Studios [galeria]

Maciej Kuciara (ur. w 1984 r.) to polski artysta koncepcyjny i ilustrator, stacjonujący w Los Angeles. Karierę rozpoczynał od tworzenia wizualizacji i postaci do gier komputerowych, a obecnie tworzy…

Paweł Deptuch 0
DC Entertainment
31 Gru 2015

Adaptacje komiksów w 2016 roku

Jak co roku prezentujemy listę wszystkich zapowiedzianych produkcji tworzonych na podstawie komiksów.

Paweł Deptuch 1
Successbl / Dzika Banda
22 Gru 2015

Najlepsze seriale 2015 [podsumowanie roku]

Oto dziesięć naszym zdaniem najlepszych seriali, jakie pojawiły w 2015 roku.

REDAKCJA 0
Netflix
15 Gru 2015

Jessica Jones i popkultura gwałtu [serial]

Zacznijmy może od kilku faktów w ramach wprowadzenia oraz ogólnych, ale dość powszechnych opinii: „Jessica Jones”, produkcja oparta na wyśmienitym komiksie „Alias” jest drugim – po „Dardevilu” – owocem współpracy między należącym do Disneya Marvelem, a platformą VOD Netflix.

Jakub Ćwiek 0
Netflix 80%
24 Lis 2015

Marvel’s Jessica Jones – Marvel dla dorosłych [recenzja] [serial]

Dotychczas to ekranizacje komiksów z uniwersum DC były uważane za te bardziej mroczne i poważniejsze. Tegoroczny „Daredevil”, a szczególnie debiutująca kilka dni temu „Jessica Jones” sprawiły, że w tak pojmowanej rywalizacji Marvel właśnie wyprzedził odwiecznego konkurenta.

Tomasz Miecznikowski 0
Disney/Marvel 70%
17 Lip 2015

Ant-Man – mrówki górą [recenzja]

W trakcie seansu trudno się nie zastanawiać, jak wyglądałby „Ant-Man” w reżyserii Edgara Wrighta, natomiast wersja, pod którą podpisał się Peyton Reed, jest produkcją nad wyraz udaną. Filmowe uniwersum Marvela zyskało nowego, ekscytującego bohatera.

Darek Kuźma 0
Disney 65%
02 Maj 2015

Avengers: Czas Ultrona [film] [sci-fi]

Po trzech latach jakie minęły od premiery pierwszych „Avengersów” super ekipa trykotowców powraca by znów bronić Ziemię przed złoczyńcami. Szkoda jednak, że nie w tak doskonałym stylu, jak w części pierwszej.

Robert Ziębiński 1
Netflix 90%
14 Kwi 2015

Daredevil [serial]

Marvel znowu to zrobił. Od siedmiu lat pokazuje jak fantastycznie można ograć superbohaterów na wielkim ekranie, teraz uczy konkurencję jak robić poważne superbohaterskie seriale.

Paweł Deptuch 1
Spider-Verse na FB
10 Lut 2015

Kto mógłby zagrać nowego Spider-Mana w Filmowym Uniwersum Marvela?

To nie żart, ani plotka. Spider-Man oficjalnie stanie się częścią Filmowego Uniwersum Marvela. Już 28 lipca 2017 roku na ekrany kin trafi samodzielny film współprodukowany przez Sony i ekipę Kevina Feige, który rozgrywać się będzie w świecie Thora, Iron Mana, Hulka, Strażników Galaktyki i pozostałych herosów. Istnieje też cień szansy, że ulubiony ścianołaz publiczności pojawi się też w krótkim epizodzie w którymś z najbliższych obrazów („Kapitan Ameryka: Wojna Domowa”, „Doctor Strange”). Wiemy też, że ani Andrew Garfield (trochę szkoda), ani Tobey Maguire (całe szczęście) nie powrócą do tej roli. Kto zatem mógłby ich zastąpić w nowej odsłonie franszyzy? Oto nasze typy.

Paweł Deptuch 0
Dzika Banda
30 Sty 2015

Świat krótkiego metrażu cz. 6 – Marvel one-shots

Wreszcie nadeszły czasy, w których stworzenie własnego filmu nie nastręcza problemów w postaci braku wysokiego budżetu i specjalistycznego sprzętu. Okazuje się, że wystarczy mieć dobry pomysł i nieco lepszy komputer, by w warunkach domowych wyprodukować zachwycające dzieło.

Paweł Deptuch 0
ABC 70%
23 Sty 2015

Agent Carter

Nowy Rok nieoczekiwanie przyniósł bardzo miłą niespodziankę w postaci drugiego serialu z Filmowego Uniwersum Marvela (MCU), do którego należą takie hity jak „Iron Man”, „Incredible Hulk”, „Strażnicy Galaktyki” i „Avengers”. „Agent Carter” bezpośrednio kontynuuje wątki z „Kapitana Ameryki: Pierwszego starcia”, a także łączy się z serialem „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”.

Paweł Deptuch 0
Screenrant
11 Lis 2014

Marvel vs DC: Filmowa batalia [komiks] [kino]

Wydawnictwa DC i Marvel od dekad toczą ze sobą nieustający bój o klienta. Oba dysponują potężnym zapleczem twórców i superbohaterów, za pomocą których budują zarówno sukcesy jak i ponoszą porażki. W drugiej dekadzie nowego tysiąclecia ta walka przeniosła się z medium komiksowego również na filmowe i zapowiada się na jeszcze bardziej zaciętą. Podczas gdy kilka dni temu DC nieśmiało ogłosiło swój plan na kinowe uniwersum, Marvel zaprezentował rozpiskę trzeciej fazy własnego filmowego wszechświata. Nasi redaktorzy podzielą się swoimi przemyśleniami na temat tychże interesujących zapowiedzi.

Paweł Deptuch 0
Disney Polska 80%
29 Lip 2014

Strażnicy Galaktyki [recenzja]

Może nie potrzebujemy kolejnej ekipy superbohaterów, a „Strażnicy Galaktyki” nie sprawią, że samoloty przestaną spadać z nieba. Ale przynajmniej na dwie godziny seansu skutecznie zapomnimy o świecie poza salą kinową. Kosmos wzywa! Futurystyczna kosmiczna opowieść zaczyna się na ziemi i w latach 80. Kilkuletni Peter Quill, chwilę po śmierci matki, zostaje uprowadzony w kosmos. 26 lat później Quill (Chris Pratt) jest już kosmicznym łotrzykiem i okazjonalnym złodziejem. Choć radzi sobie nieźle, to jego pseudonimu „Star-Lord” i tak nikt nie kojarzy. W nadziei na spory zarobek Quill kradnie potężny artefakt. Okazuje się, że na tajemniczy kamień ostrzy sobie zęby wielu wpływowych graczy, a wśród nich Ronan – prokurator, sędzia i kat

Halina Jasonek 0
ABC 60%
09 Lip 2014

Agenci T.A.R.C.Z.Y. [recenzja]

W przeciwieństwie do DC Comics, Marvel nie może się pochwalić zbyt bogatym portfolio związanym z produkcjami telewizyjnymi. Pod koniec lat 70. na szklanych ekranach pojawił się całkiem przyzwoity „The Incredible Hulk” i nieznośnie słaby „The Amazing Spider-Man”, a na początku pierwszej dekady nowego wieku skasowany po pierwszym sezonie „Blade” (o tych realizacjach piszemy tutaj). Na tle kilku długodystansowych produkcji z Batmanem, Supermanem, Wonder Woman i Flashem zaledwie trzy seriale (w tym dwa nieudane) to bardzo mizerny wynik. W ostatnich latach przeciwwagą dla porażek w TV okazały się ogromne sukcesy Kinowego Uniwersum Marvela (MCU), które pozostawiły odwiecznego konkurenta w dalekim tyle. Dobre i dalekosiężne planowanie, konsekwencja i dobór odpowiednich ludzi sprawił,

Paweł Deptuch 0
Disney / Marvel
07 Lip 2014

Chcemy więcej Hulka

Na wielkim ekranie postać wymyślona przez Stana Lee i Jacka Kirbyego pojawiła się już trzykrotnie: w obrazie z 2003 pt. „The Hulk” Anga Lee, gdzie w rolę Bruce’a Bannera wcielił się Eric Bana, a sam film nie jest zaliczany do Kinowego Uniwersum Marvela; w „The Incredible Hulk” z 2008 r. w reżyserii Louisa Letteriera z Edwardem Nortonem w roli głównej oraz w „The Avengers” gdzie partnerował takim bohaterom jak Iron Man, Kapitan Ameryka czy Thor. Dwie pierwsze ekranizacje nie spotkały się ze zbyt ciepłym przyjęciem fanów i dopiero wizja Josha Whedona pozwoliła Hulkowi wypłynąć na szersze wody, a widownia po prostu oszalała na jego punkcie. Duża w tym zasługa wcielającego

Paweł Deptuch 0
Disney 75%
26 Mar 2014

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz [recenzja]

Bracia Russo z tego Marvelowskiego przedsięwzięcia bez dwu zdań wyszli z tarczą. Ja w każdym razie na ich filmie bawiłem się lepiej niż na ostatnich „Muppetach”. Może dlatego, że „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz” ma w sobie znacznie większy potencjał komediowy.

Lech Kurpiewski 0
03 Lis 2013

Thor: Mroczny świat

  Thor: Mroczny świat (Thor: The Dark World). Reż. Alan Taylor. Wyk. Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston. USA 2013. (Disney)   Nowe przygody Thora (wywiad z Chrisem Hemsworthem TU)  zachwycają, ale też i niemiłosiernie irytują. Zachwycają przede wszystkim wizualnie i niesamowitymi pomysłami na łączenie światów rodem z fantasy i futurystycznej fantastyki. Irytują zaś niebywale wtórym zabiegiem narracyjnym, który każe obawiać się o przyszłość filmowego uniwersum Marvela. Ale powoli.     Akcja „Thor: Mroczny świat” toczy się po wydarzeniach, które pamiętamy z „Avengersów”. Nasz nordycki młody bóg porzuciwszy swoją ziemską ukochaną (niejaką Jane Foster) zajmuje się utrzymywaniem porządku w Dziewięciu Królestwach. Jane, która nie potrafi zapomnieć o Thorze poszukuje na

Robert Ziębiński 0
08 Maj 2013

Iron Man 3

Iron Man 3. Reż. Shane Black. Wyk. Robert Downey Jr, Guy Pearce, Gwyneth Paltrow. USA 2013 (Disney) Kiedy dowiedziałem się, że za trzecią odsłonę przygód Iron Mana odpowiedzialny będzie Shane Black znów zacząłem wierzyć w tę serię. Black to człowiek, który dał nam „Zabójczą broń” i „Ostatniego skauta”, no i współpracował już z Robertem Downey’em Jr. na planie niedocenionej, ale za to kapitalnej komedii „Kiss Kiss Bang Bang”. Moje zwątpienie z Iron Mana (jako samodzielnego bohatera filmu, nie, jako część grupy Avengersów) narodziło się po projekcji części drugiej, której fabuła miała więcej dziur niż ser szwajcarski a Downey Jr. wyglądał tam tak, jakby miał zasnąć a nie grać super bohatera.

Robert Ziębiński 0