J.P.Fantastica 75%
14 Sie 2015

Ghost in the Shell 1.5: Human-Error Processer – migawki z życia Sekcji 9 [recenzja]

Rok 2015 zdecydowanie należy do “Ghost in the Shell”. Świętowanie dwudziestopięciolecia powstania mangi Masamune Shirow objawiło się nowym serialem w tv, “Arise Alternative Architecture”, a w kinach zupełnie nowym filmem. Tym co chcą rozpocząć swą przygodę z tą kultową franczyzą od komiksu, na początek polecam “Human Error Processer”.

Paweł Deptuch 0
masamune shirow galerie db
07 Mar 2015

Masamune Shirow – od cyberpunku do erotyki [galeria NSFW]

Masamune Shirow to pseudonim japońskiego artysty Masanori Oty, który urodził się w Osace w 1961 r. Swój pierwszy długi komiks, „Black Magic”, opublikował w wieku dziewiętnastu lat na łamach studenckiego fanzinu „Atlas”.

Paweł Deptuch 0
Dzika Banda
27 Lut 2015

Najlepsze przerwane serie komiksowe warte wznowienia cz. 1

Kochani wydawcy, wiemy że rok wydawniczy 2015 macie już zamknięty, a niektóre plany trzymacie jeszcze w tajemnicy, ale zapewne zastanawiacie się w wolnych chwilach nad komiksami jakie chcielibyście wydać w roku 2016.

Paweł Deptuch 2
Production IG. 70%
22 Lut 2015

Ghost in the Shell Arise Border 4: Ghost Stands Alone [recenzja]

Zwieńczenie rebootu – czy też, jak chcą niektórzy, wstępu do  popularnej serii. Czy zostały jeszcze jakieś pytania, na które warto odpowiedzieć?

Nina Wum 0
Appleseed Alpha 60%
01 Sie 2014

Appleseed Alpha [recenzja]

„Appleseed” to nieco mniej znana, ale równie interesująca mangowa seria Masamune Shirow, autora kultowego „Ghost In the Shell”, która doczekała się już piątej filmowej interpretacji. „Alpha” jest prequelem do „Appleseeda” z 2004 r. i „Ex-Machiny”, z którymi tworzy zamkniętą trylogię przygotowaną przez reżysera Shinjiego Aramaki. Tutaj poznajemy losy Deunan Knute i Briareosa Hecatonchiresa jeszcze przed znanymi z komiksów czy anime wydarzeniami związanymi z pobytem w utopijnym mieście Olimp. Nim do niego trafili byli najemnikami gotowymi podjąć się najgorszego zadania, żyjącymi z dnia na dzień, bez perspektyw na przyszłość. W wyniku zbiegu okoliczności na swej drodze spotkają przybyszów z tajemniczą misją, którym postanowią pomóc, a którzy wreszcie nadadzą ich życiu większego

Paweł Deptuch 0
Production IG 60%
30 Cze 2014

Ghost in the Shell Arise Border 3: Ghost Tears [recenzja]

W tym odcinku major Kusanagi przerabia jedną z najstarszych lekcji kina noir: detektyw nie powinien się zakochiwać. Nigdy.

Nina Wum 1
Production IG 70%
26 Sty 2014

Ghost in the Shell Arise Border 2: Ghost Whisper [recenzja]

W chwili gdy piszę te słowa w sieci od paru godzin wisi informacja, że „Ghost in the Shell” jednak będzie ekranizowany przez Amerykanów. Miałem nadzieję, że nie dożyję czasów kiedy Motoko nabierze jankeskich rysów twarzy i będzie rozbijać swą Tachikomę po ulicach Nowego Jorku. Tę, jakby nie patrzeć, smutną informację rozjaśnia mimo wszystko myśl, że jeszcze w tym roku pojawią się dwie części „GitS: Arise”, które zamkną prequelową opowieść do wcześniejszych produkcji inspirowanych mangą Masamune Shirow. Wyświetlany niedawno w japońskich kinach drugi epizod, „Ghost Whisper”, okazuje się o klasę ciekawszą i bardziej dopracowaną częścią niż „Ghost Pain”. Choć fabuła tego odcinka jest zbudowana na podobnej koncepcji jak poprzednio, realizacja wypada

Paweł Deptuch 0
Production IG 70%
13 Sty 2014

Ghost in the Shell Arise Border 1: Ghost Pain [recenzja]

Marka stworzona przez Masamune Shirow w 1989 r. nadal elektryzuje i raczej nie prędko zostanie przeniesiona do lamusa. Bowiem po dziewięciu latach od zakończenia serialu „Ghost In the Shell: Stand Alone Complex” na japońskie ekrany ponownie powraca Motoko Kusanagi wraz z towarzyszami z Sekcji 9. „Arise” to seria czterech filmów (dwa ostatnie trafią do kin w 2014 r.) będących prequelem zarówno do serialu, filmów jak i komiksów. Skupia się bowiem na ukazaniu początków formowania się zespołu do zwalczania cyberprzestępczości. W „Ghost Pain” bezpośredni przełożony Motoko zostaje zamordowany a jej zadaniem jest dowiedzieć się kto i dlaczego za tym stoi. Jak się okazuje, tajemnica zatacza znacznie szerszy krąg niż można by

Paweł Deptuch 0