Allegro
14 Gru 2015

Świat krótkiego metrażu cz. 7 – Tomek Bagiński

Przed premierą drugiego filmu z cyklu „Legendy Polskie”, czyli „Twardowsky”, przyglądamy się dorobkowi Tomasza Bagińskiego.

Paweł Deptuch 0
Dolna Półka 80%
05 Cze 2015

Postapo. Antologia [recenzja]

„Postapo. Antologię” teoretycznie powinno traktować się jako typowy przerywnik między odcinkami głównej serii. Niespodziewanie ten zbiór opowieści staje się najciekawszym fragmentem tworzonego przez Daniela Gizickiego świata udowodniając, że na swą wizję autor miał od początku przemyślaną koncepcję.

Tomasz Miecznikowski 0
Centrala 80%
17 Cze 2014

Blaki: Czwórka [recenzja]

Blaki jest wiecznie ubranym na czarno, łysym człowieczkiem, oddającym się refleksjom i przemyśleniom na każdy z możliwych tematów w jakikolwiek momencie. Setki czytelników zakochało się w tym zatroskanym jegomościu nie tylko dlatego, że obyczajowo-filozoficzne opowiastki o nim to sprawna obserwacja rzeczywistości, ale również dlatego, że każdy odnajdzie w nim cząstkę siebie. Znerwicowany mały facecik walczący z własnymi fobiami, nałogami, zbyt bujną wyobraźnią, absurdalnością otaczającej go rzeczywistości, próbujący odnaleźć się w romantycznym związku, szukający odpowiedzi na wciąż namnażające się pytania, jest lustrem, w którym bez trudu każdy z nas znajdzie swe odbicie. Po stworzeniu trzech albumów (dwa pierwsze do spółki z Karolem Konwerskim) Mateusz Skutnik jednoznacznie dał do zrozumienia, że co

Paweł Deptuch 0