UIP 60%
17 Sty 2017

Wielki Mur – Matt Damon kontra CGI [recenzja]

O najnowszej produkcji z udziałem popularnego odtwórcy Jasona Bourne’a powiedzieć przed premierą można było wiele, ale na pewno nie to, że będzie to film z rodzaju tych ambitnych. Miało być przede wszystkim widowiskowo – tyle, że taki film też trzeba umieć zrobić.

Maciej Bachorski 0
filmy-2017
23 Gru 2016

Ten wspaniały 2017 rok, czyli 40 najciekawszych nadchodzących premier filmowych #1

Mijający rok był całkiem niezły z punktu widzenia kinomana. Z tytułów wyjątkowo oczekiwanych, nie zawiodły „Gwiezdne Wojny” i „Arrival”, sporo było też małych perełek pokroju „Green Room”. Ale zawsze może być lepiej, prawda? Poniżej pierwsze dwadzieścia potencjalnie najciekawszych tytułów jakie czekają na nas w roku 2017.

Maciej Bachorski 0
UIP 70%
05 Wrz 2016

Jason Bourne – destrukcja kontrolowana [recenzja]

Najpoważniejszy konkurent Jamesa Bonda powrócił tego lata na ekrany – a wraz z nim Paul Greengrass i niekwestionowana gwiazda serii, Matt Damon. Czy sprawdzony w boju duet dał radę tchnąć w serię drugie życie?

Maciej Bachorski 0
Imperial Cinepix 75%
28 Gru 2015

Marsjanin – filmowa pochwała humanizmu [recenzja]

Fani science fiction z niecierpliwością zacierali dłonie na filmowego „Marsjanina” . Książkowy pierwowzór Andy’ego Weira najpierw w 2011 roku przebojem wdarł się na szczyt listy elektronicznych bestsellerów Amazona, by w końcu po trzech kolejnych latach zasłużyć sobie na znalezienie się w druku…

Maciej Bachorski 0
TriStar Pictures 60%
15 Sie 2013

Elizjum

Z premedytacją omijałem wszelkie teksty dotyczące “Elizjum”. Powód? Bardzo prosty. Poprzedni film Blomkampa, czyli “Dystrykt 9” był dla mnie (podobnie jak dla wielu osób) tak pozytywnym zaskoczeniem, iż pokładając nadzieje w jego twórcy, chciałem dać się zaskoczyć po raz kolejny. Głupi ja. Wystarczająco długo żyję na tym świecie, aby wiedzieć, że kiedy niezależny twórca dostaje duże pieniądze od wielkiego studia filmowego nigdy nie kończy się to do dobrze. “Elizjum” niestety potwierdza tę regułę. Blomkamp nie rozwija tu swoich pomysłów z “Dystryktu 9” a mechanicznie je powtarza. Ale nie to jest najgorsze… Mamy rok 2154. Tytułowe “Elizjum” to krążąca dookoła orbity ziemskiej stacja kosmiczna, na której żyją sobie w spokoju  dobrobycie

Robert Ziębiński 0