Caliber Media Company 90%
18 Lis 2015

Bone Tomahawk – diabeł tkwi w szczegółach [recenzja] [film] [western] [horror]

Nie jestem pewien czy skusiłbym się na to filmowe danie, gdyby nie obsada. Uwielbiam Kurta Russela, darzę należnym szacunkiem i sentymentalną sympatią Richarda Jenkinsa, Sida Haiga i Davida Arquette, bonusem w postaci Matthew Foxa, Patricka Wilsona czy zjawiskowo urodziwej Lili Simmons nie pogardzę, tym bardziej mariażem klasycznie naturalistycznego westernu z kinem grozy. Jednak obsada okazała się tak naprawdę „jedynie” smakowitą wisienką na przepysznym torcie – dziele, które objawia się swoją świetnością także na każdym innym polu.

Juliusz Wojciechowicz 1
Playbuzz
10 Lis 2015

Mała postapokalipsa, czyli kameralne filmy o zagładzie [ranking]

Czy na nakręcenie dobrego, postapokaliptycznego filmu potrzeba stumilionowego budżetu? Jeśli wybieramy się do kina na pełne efektów specjalnych i tłumu statystów widowisko, to raczej nie można inaczej. Ale gatunek postapo obfituje również w klimatyczne, kameralne produkcje, gdzie ważniejsi od wybuchowej akcji, stad mutantów i hord zombiaków, są skazani na siebie, nieliczni ludzcy bohaterowie.

Tomasz Miecznikowski 1
Alex Cross, Reż. Rob Cohen, 2012
12 Mar 2013

Alex Cross

Alex Cross Reż. Rob Cohen. Wyk. Tyler Perry, Matthew Fox, Edward Burns. USA 2012. Forum Film Alex Cross jest bohaterem książkowej serii Jamesa Pattersona – dodam że jest to jedna z najlepiej sprzedających się serii sensacyjnych na świecie. W postać Cross wcześniej dwukrotnie wcielał się Morgan Freeman. Teraz przyszła pora na Crossa w wersji Perryego (wsławił się, jako twórca serii o Madei). Zaznaczam od razu – nie jestem wielbicielem powieści Pattersena. Nie rozumiem ich fenomenu, intrygi mnie irytują a postacie nudzą. Ale będąc szczerym nie życzę nawet najgorszemu pisarzowi takich adaptacji jak „Alex Cross”. I tu dochodzimy do sedna, czyli postaci reżysera, Roba Cohena. O ile jeszcze jestem w stanie

Robert Ziębiński 0