Warner Bros
12 Mar 2017

Zabójcza broń – legenda z przypadku ma trzydzieści lat

Trzydzieści lat temu swoją premierę miała „Zabójcza broń” – film, który stał się legendą kina sensacyjnego, otworzył nowy rozdział w gatunku i dał kinu jeden z najbardziej elektryzujących filmowych duetów: Mela Gibsona Danny Glovera. No i zmieniła na zawsze kanon filmów bożonarodzeniowych.

Robert Ziębiński 0
Monolith Films
20 Sty 2017

18 ulubionych filmów Stephena Kinga

Stephen King jest wielkim fanem kina, a przy tym lubi zachowywać się sportowo i zawsze poleca obrazy, które zrobiły na nim wrażenie. Zobaczcie, jakie filmy Mistrz ostatnio rekomendował – oraz jakie uznaje za najciekawsze w ostatnich dwóch dekadach.

REDAKCJA 3
przelecz_ocalonych_e 90%
29 Paź 2016

Przełęcz ocalonych – Biblia zamiast karabinu [recenzja]

Do niedawna nazwisko Desmonda Dossa było nieznane szerszej publiczności. Ten niezwykły człowiek przez długie lata unikał rozgłosu, a dodatkowo uważał kino za niemoralne. Dopiero pod koniec życia do zmiany opinii przekonał go producent George Crosby, argumentując, że film jest tylko narzędziem, które może zostać wykorzystane zarówno w dobrym, jak złym celu, a jego historia zasługuje na opowiedzenie.

Jerzy Rzymowski 0
lethal-weapon-first-season-2016-2-54431 45%
27 Wrz 2016

Lethal Weapon 01×01 – na co komu serialowa „Zabójcza Broń”? [recenzja]

„Lethal Weapon” telewizji FOX to trochę dziwny przypadek. Nowa wersja przygód Martina Riggsa I Rogera Murtaugh to momentami nawet niezłe, telewizyjne patrzydło, tylko że raczej nikomu niepotrzebne.

Tomasz Miecznikowski 0
Blood-Father-Poster-3 80%
28 Sie 2016

Blood father – Mel Gibson odkupuje winy [recenzja]

Po czterech latach jakie minęły od jego ostatniej głównej roli, Mel Gibson powrócił do kin wcielając się w postać Johna Linka – ojca, który zrobi wszystko dla córki. I przez wszystko naprawdę rozumie wszystko – włączając w to zabijanie meksykańskich najemników.

Robert Ziębiński 0
(Photo by Michael Tran/FilmMagic)
28 Maj 2016

Johnny Depp, upadek damskiego boksera

Jest tylko jedna grupa ludzi, których Hollywood nienawidzi bardziej od antysemitów. To damscy bokserzy. Johnny Depp katujący swoją żonę Amber Heard właśnie wkroczył na drogę, która doprowadziła kilka lat temu do ostatecznego upadku Mela Gibsona.

Robert Ziębiński 5
Forum Film
12 Gru 2015

Siedem filmów, które miały być sequelami

Quentin Tarantino ogłosił, że początkowo „Nienawistna ósemka” miała być kontynuacją „Django”. Z tej okazji przypominamy filmy, które zrealizowano jako oryginalne projekty, ale w założeniu scenarzystów miały być „Siedem 2” (czyli „Osiem”), „Commando 2” a nawet „Chinatown 3”.

Robert Ziębiński 0
Deon Meyer, South African writer.
28 Paź 2015

Deon Meyer: apartheid, Polska i Mel Gibson [wywiad]

  Dzika Banda: Debiutowałeś późno, bo przed czterdziestką, skąd ta nagła decyzja – będę autorem kryminałów? Deon Meyer: Nie tyle co nagła, a podyktowana doświadczeniem. Próbowałem pisać wcześniej – kiedy miałem dwadzieścia kilka lat. Ale to było koszmarne. Nie potrafiłem stworzyć postaci, nie miałem tak naprawdę, o czym pisać. I rzuciłem wszystko w kąt. Byłem dziennikarzem, pracowałem w reklamie a pisanie sobie dojrzewało. Musiało dojrzeć. Musiałem zrozumieć, co siedzi nam ludziom w głowach, nauczyć się czegoś o psychice, zachowaniu człowieka a przede wszystkim zrozumieć siebie. To co pisałem wcześniej, było takim literackim „chciejstwem”. Wydawało mi się, że mam coś do powiedzenia, a mówiłem nic – banały i tyle.  Dlatego mój

Robert Ziębiński 0
Warner Bros
19 Maj 2015

„Mad Max”, czyli wzorzec

            Nie zdarza mi się czekać na filmy. Właściwie co to znaczy: czekam na ten film? Czekać mogę na kumpla, na dziewuchę, na przelew. Być może są i tacy, którym dłonie się trzęsą na myśl o spotkanie z Vinem Dieselem w „Szybkich i wściekłych 7”, lecz nie mam przyjemności zaliczać się do tego szacownego grona. Filmów jest tak wiele, że nie zobaczę wszystkich, a od obcowania z nowościami wyżej cenię sobie powrót do klasyki, do czego, pośrednio, zmusza mnie własny kąt na „Dzikiej Bandzie”, gdzie wyczyniam sobie, co tylko chcę. Ale na nowego „Mad Maksa” pójdę. Może nie w pierwszy dzień wyświetlania. Nie będę dyskutował o tym w sieci, zobaczę

Łukasz Orbitowski 0
Warner Bros
31 Mar 2015

Alkoholizm kontra karabiny i Clint Eastwood

Uparliśmy się widzieć w kinie akcji tylko eskalację przemocy. Ale czy to prawda? Otóż nie. Bo czego potrzebuje leczący się alkoholik: wizji upadku czy może opowieści o tym, że z choroby można się podnieść?

Robert Ziębiński 0
Universal Pictures
25 Mar 2015

100 NAJLEPSZYCH FILMÓW KRYMINALNYCH I SENSACYJNYCH (V) [RANKING]

Kolejna odsłona naszego cyklu 100 najlepszych filmów kryminalnych i sensacyjnych. Następna za tydzień.

Robert Ziębiński 0
Forum Film Poland
15 Sty 2015

2000 – 2015: najgorsze filmy świata [ranking]

Z okazji nastania cudownego roku 2015 zdecydowaliśmy się wybrać piętnaście filmów, które naszym zdaniem w pełni zasłużyły na miano gniotów ostatniego piętnastolecia. Wybór trudny, ale nie niemożliwy.  Zatem zapraszamy Was do sprawdzenia co łączy Andrzeja Wajdę  i Jana Frycza z Brucem Willisem, Melem Gibsonem  oraz dziewczętami w mokrych podkoszulkach…

Robert Ziębiński 0
Warner Bros
29 Lip 2014

Mad Max – dezerter szos

W niedalekiej przyszłości świat ogarnął chaos. Po wojnie atomowej miasta zamieniły się w pustynie, a gangi przejęły władzę nad autostradami. Jedyną nadzieją jest on… Mad Max – wojownik szos.

Robert Ziębiński 0
Warner Bros
23 Kwi 2014

George Miller o Mad Maxie

12 kwietnia minęła trzydziesta piąta rocznica premiery pierwszej części „Mad Maxa” – filmu, który zmienił historię kina fantastycznego i obrazu, od którego zaczęła się światowa kariera Mela Gibsona . Z tej okazji George Miller, twórca „Mad Maxa” opowiedział nam o kulisach powstawania filmu i najnowszej czwartej części cyklu.

Robert Ziębiński 0
Warner Bros 90%
03 Kwi 2014

Mad Max 2: Wojownik szos

W kinach „Niezgodna” czyli nowe kino postapokaliptyczne dla młodzieży. Na DVD kolejne „Igrzyska śmierci”. Z tej okazji postanowiliśmy przypomineć jeden z najważniejszych filmów o życiu po zagładzie. Rewelacyjną, drugą część trylogii o szalonym Maksie.

Lech Kurpiewski 0
Kino Świat 50%
18 Paź 2013

Maczeta zabija

Maczeta zabija, ale nie powala. W każdym razie ten sequel nie bawi już tak jak film, którego jest kontynuacją. Niby tu też fabuła jest od czapy a humor odjechany.

Lech Kurpiewski 0
Dorwać Gringo, Reż. Adrian Grunberg, 2012
13 Mar 2013

Dorwać Gringo

Dorwać Gringo, (Get the Gringo). Reż. Adrian Grunberg. Wyk. Mel Gibson, Kevin Hernandez, Peter Stormare. USA,2012, Monolith Video Szkoda, że „Dorwać Gringo” nie trafił w Stanach Zjednoczonych do kin, to bowiem najlepszy film z Melem Gibsonem od lat. Fabuła jest tu prosta. Bezimienny Kierowca po feralnym skoku ma wybór albo trafić w łapy amerykańskiej policji i drani których okradł lub… trafić do więzienia w Meksyku. Wybór okazuje się prosty, a Kierowca ląduje w wielkim meksykańskim zakładzie karnym, który przypomina ogrodzone murem slumsy, w których szybko będzie musiał nauczyć się jak przeżyć. „Dorwać Gringo” to jakby nieoficjalna kontynuacja głośnej „Godziny zemsty”. Gibson ma tu takie same tatuaże, pali te same papierosy

Robert Ziębiński 0