Armia okładka media 70%
19 Kwi 2016

Tam gdzie kończy się kraj – Armia znowu żywa [recenzja]

Cieszyliście się, że Armia powróciła niedawno ze świeżym materiałem studyjnym? To ucieszycie się też pewnie, że teraz odgrywają tę nową płytę na żywo – w całości, z kilkoma bonusami z lat wcześniejszych.

Bartek Paszylk 0
heavy metal world 90%
05 Kwi 2016

Heavy Metal World – Tak się rodził polski metal [recenzja]

W ostatnich miesiącach doczekaliśmy się wreszcie wytęsknionych reedycji wczesnych krążków tytanów polskiego rocka, grupy TSA. Jest też wśród nich płyta, która już w 1983 roku ogłosiła światu, że polska młodzież świetnie daje sobie radę z najcięższą odmianą gatunku – heavy metalem.

Bartek Paszylk 0
shut up and rawk 70%
05 Kwi 2016

Shut Up and Rawk – Klasyczny hard rock ciągle żywy [recenzja]

Na swoim nowym albumie pierwsza formacja Doogie’ego White’a, La Paz (powstała jeszcze w latach 80.), po raz kolejny serwuje nam zestaw soczystych hardrockowych kompozycji w duchu Rainbow, Deep Purple czy Whitesnake.

Bartek Paszylk 0
kasa chorych w filharmonii 80%
29 Mar 2016

W filharmonii – 40 lat Kasy Chorych w 90 minut [recenzja]

W roku 2015 Kasie Chorych stuknęła czterdziestka, ale grupa wciąż jest w znakomitej formie – a najlepszym na to dowodem jest wydana właśnie płyta koncertowa.

Bartek Paszylk 0
fuzz cd 70%
16 Lut 2016

Fuzz – Porcja siarczystego rocka [recenzja]

Piotr Łukaszewski, gitarzysta znany z takich grup jak IRA, TSA Evolution, KarmaComa czy Ptaky, nareszcie serwuje fanom swój najnowszy krążek, tym razem nagrany pod szyldem Fuzz. Trzeba było na niego czekać kilka dobrych lat – ale za to nie jest to zbiór przypadkowych kompozycji tylko solidna, dobrze odmierzona porcja siarczystego rocka na bardzo wysokim poziomie.

Bartek Paszylk 0
cochise the sun also rises for unicorns recenzja db 80%
18 Gru 2015

The Sun Also Rises For Unicorns – Seattle nad rzeką Wisłą [recenzja]

Kolejna płyta Cochise i kolejny solidny krok do przodu. „The Sun Also Rises For Unicorns” oferuje jeszcze więcej udanych riffów i porywających refrenów niż bardzo dobra „118” sprzed niespełna dwóch lat, a jej gęsta i mroczna atmosfera pochłania człowieka bez reszty.

Bartek Paszylk 0
armia ton recenzja 70%
10 Lis 2015

Toń – Najsmutniejszy krążek Armii [recenzja]

Tomasz Budzyński brutalnie testował ostatnimi czasy cierpliwość fanów Armii: a to całkowicie zmieniał skład grupy, a to zaskakiwał eksperymentalnymi odjazdami (jak na poprzednim albumie formacji pt. „Freak” z 2009 r.), czy koncentrował się na wielu innych, nieszczególnie „armijnych” projektach (płyty solowe czy ostatnio ambitny „Rimbaud”).

Bartek Paszylk 0
Metal Mind Productions 80%
06 Paź 2015

Valley of Tears – Lepsi niż Iron Maiden [recenzja]

Można się było odrobinę martwić o najnowszą płytę Tank: najpierw ogłoszono odejście charyzmatycznego wokalisty Doogiego White’a, któremu dopiero co udało się tchnąć w twórczość tej zasłużonej ekipy drugie życie (zdążył nagrać z Tank dwa albumy: „War Machine” z 2010 r. oraz „War Nation” z 2012 r.); potem posypała się również sekcja rytmiczna, a planowaną premierę krążka przełożono o pół roku.

Bartek Paszylk 0
Metal Mind Productions 80%
05 Cze 2015

Proceder

Ostatnia płyta TSA wraca na rynek po jedenastu latach od premiery: ładnie wydana choć pozbawiona jakichkolwiek bonusów. Jeśli ją wcześniej przegapiliście, na pewno warto teraz  uzupełnić lukę na półce z krajowym hard rockiem.

Bartek Paszylk 0
Metal Mind
01 Sie 2014

Kruk: Riff dla Iana Gillana

Czy Kruk stanie się równie rozpoznawalną marką na całym świecie jak Vader albo Behemoth? Przekonamy się w ciągu najbliższych lat – a na razie pospekulowaliśmy trochę na ten temat z gitarzystą i liderem grupy, Piotrem Brzychcym. Oczywiście nie mogliśmy też nie porozmawiać o wydanej niedawno czwartej płycie Kruka – Before – czy o największych dotychczasowych sukcesach formacji, a więc m.in. o dzieleniu sceny z takimi legendami, jak Deep Purple czy UFO. No i ustaliliśmy, który riff Piotra przydałby się Ianowi Gillanowi.

Bartek Paszylk 0
orla 80%
16 Maj 2014

Orla

Jeśli znany zespół bluesowy powraca z pierwszym albumem studyjnym od dziesięciu lat, to czy wypada mu bawić się uprawianym od początku kariery stylem, czy raczej powinien stuknąć kilkanaście tradycyjnych bluesiorów żeby zadowolić swoich najbardziej ortodoksyjnych wielbicieli? Prawidłowa jest oczywiście odpowiedź numer jeden – i Kasa Chorych na szczęście świetnie o tym wie.

Bartek Paszylk 0
Out of Anger, Alastor, Metal Mind Productions 2012
15 Mar 2013

Out of Anger

Out of Anger, Alastor, Metal Mind Productions 2012. Alastor miewał w swej karierze lepsze i gorsze okresy, ale w tym roku chyba nareszcie wyszedł na prostą: ukazało się długooczekiwane wznowienie słynnej płyty „Syndroms of the Cities” z 1989 roku (po raz pierwszy na CD), światło dzienne ujrzał nagrany wiele lat temu i dotąd niewydany album „Destiny”, a do tego właśnie odbyła się huczna premiera najnowszego dzieła grupy, „Out of Anger”. I może od razu uspokoję wszystkich wiernych fanów Alastora zastanawiających się jak wypadają ich idole po zmianie za mikrofonem w przypadku tego ostatniego tytułu: otóż „Out of Anger” to bez wątpienia jeden z najmocniejszych punktów w dotychczasowej dyskografii grupy. Michał

Bartek Paszylk 0
Will Wallner & Vivien Vain
15 Mar 2013

Rising

Rising, Will Wallner & Vivien Vain, Metal Mind Productions 2012. Ile razy słuchaliście dobrej rockowej płyty po brzegi wypchanej muzyką i zastanawialiście się jak wiele mogłaby zyskać gdyby wyrzucić z niej wszystkie średnio udane kawałki? Naprawdę nie rozumiem dlaczego niektórzy muzycy czują tak ogromną presję żeby nagrywać 70-minutowe albumy choć pomysłów wyraźnie starcza im na jakąś połowę materiału. Duet Will Wallner/Vivien Vain nie poddał się temu niezrozumiałemu trendowi i zarejestrował na swojej debiutanckiej płycie „Rising” wyłącznie zabójcze utwory, sięgając tym samym hard rockowego ideału. Dzieło Wallnera i Vain to niespełna 40 minut muzyki, na którą składa się siedem porywających, pełnowymiarowych kompozycji oraz dwie nastrojowe, znakomicie uzupełniające całość miniatury. Wallner wycina

Bartek Paszylk 0