filmy-2017-2
24 Gru 2016

Ten wspaniały 2017 rok, czyli 40 najciekawszych nadchodzących premier filmowych #2

Kontynuujemy naszą krótką podróż w przyszłość – przed wami druga część zestawienia potencjalnych przyszłorocznych hitów.

Maciej Bachorski 0
13 Hours 70%
26 Maj 2016

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi – Michael Bay w dobrej formie [recenzja]

Najnowszy film Michaela Baya – bodajże pierwszy bez kinowej premiery w Polsce – jest dla niego na poły typowy, na poły nie. Dostajemy tu powiewającą, amerykańską flagę i więcej niż odrobinę patosu, ale też intrygujące, gatunkowe wtręty w historii przedstawiającej prawdziwe przecież wydarzenia.

Tomasz Miecznikowski 0
nagóręobrazek
11 Sty 2016

Reklamy znanych reżyserów

Oto lista dziesięciu, w większości dobrych przykładów na to, co dzieje się gdy reżyser tworzy historię na zamówienie, a klient się nie wtrąca.

Rafał Cichowski 0
Dzika Banda
23 Lut 2015

Krzesło, Ida i Optimus Prime

Co z tą Polską? Tfu… Co z tymi dziennikarzami?  Ego rośnie, umysły maleją. Pewność siebie ustępuje miejsca psychologii tłumu. Paranoje zastępują zdrowy rozsądek, a więzi międzyludzkie zanikają.

Robert Ziębiński 1
Paramount Pictures
22 Lut 2015

Michael Bay – przez ogień do zbawienia

Michael Bay. Nienawiść i skrajnie negatywne oceny. To pierwsze co przychodzi do głów gdy słyszymy to imię i nazwisko. Czy słusznie? Otóż nie. Kpiny z filmów Baya to tak naprawdę kpiny ze współczesnego świata i obawa przed konfrontacją z naszą podłą, złą naturą

Robert Ziębiński 0
Sztanga-i-Cash-Plakat
18 Sie 2013

Sztanga i cash

Sztanga i cash (Pain and Gain) Reż. Michael Bay. Wyk. Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, USA 2013 (UIP) Najtańszy film Michaela Bay’a od czasu jego debiutu czy “Bad Boys” i pierwszy od dawna film, w którym nie ma efektów specjalnych, za to wyraźnie swoją obecność zaznaczył scenariusz. A to w przypadku tego reżysera osiągnięcie niebywałe! “Sztanga i cash” to oparta na faktach opowieść o trzech kretynach, którzy w dość dziwny i pokręcony sposób postanowili spełnić “amerykański sen”  sukcesie i bogactwie. Daniel Lugo (kapitalny Mark Wahlberg) w połowie lat 90. był trenerem osobistym, któremu marzyła się wielka forsa i dom z basenem. Wraz z parą swoich kumpli kulturystów postanowił spełnić

Robert Ziębiński 0
prometheus2movie
31 Maj 2013

Najgorsze filmy fantastyczne 2000-2013

Ponieważ do kin trafił “W ciemności. Star Trek” niebawem czeka nas istna inwazja filmów SF, postanowiliśmy przygotować podsumowanie najgorszych filmów fantastycznych, jakimi uraczyli nas w ostatnich latach producenci filmowi. Wybór oczywiście autorski i subiektywny, ale zawsze możecie dopisać swoje do listy. Albo z nami polemizować. Kilka filmów wpadło nam do głów w chwili gdy zawieszaliśmy ten tekst („Skyline”, „Nostalgia anioła”, „Battleship”, „Bitwa o Los Angeles”), ale już ich nie dopisujemy. Ważne, że pamiętamy.

Robert Ziębiński 0