Czarna skrzynka 80%
28 Sie 2016

Czarna skrzynka – Bosch i morze ludzkiej podłości [recenzja]

„Czarna skrzynka” została wyróżniona najbardziej prestiżową kryminalną nagrodą – hiszpańską RBA. I słusznie, bo ta odsłona przygód Harry’ego Boscha to jedna z najbardziej przygnębiających i najlepiej wymyślonych powieści Connelly’ego.

Robert Ziębiński 0
Albatros 75%
23 Maj 2016

Twarzą w twarz – spotkania mistrzów thrillera i crossover dotąd niespotykany [recenzja]

Antologie tego typu zdarzają się bardzo rzadko, ciężko bowiem zebrać doborową ekipę pisarzy zdolną podporządkować się wizji jednego autora. David Baldacci dokonał jednak niemożliwego – w czasach gdy wszyscy superbohaterowie stają do walki przeciwko sobie, on nasłał na siebie cenionych autorów thrillerów.

Łukasz Radecki 0
Amazon 80%
13 Mar 2016

Bosch sezon 2 – w piekle Los Angeles [recenzja]

Detektyw Harry Bosch powrócił. Tym razem będzie ścigał seryjnego zabójcę, próbował odkryć kto zabił pewnego producenta filmów porno i zmagał się z przeszłością. A wszystko to w stylu jeszcze lepszym niż w sezonie pierwszym.

Robert Ziębiński 0
Albatros 75%
27 Wrz 2015

Upadek – Harry Bosch wraca do formy [recenzja]

„Upadek” ukazał się w Stanach w 2011 roku. To o tyle istotna data, że każda powieść z Boschem toczy się w tym samym roku, w którym się ukazała, zaś nasz detektyw (rocznik 1950) coraz mocniej boryka się z upływającymi latami. Tu sześćdziesięciojednoletni Bosch czeka na zgodę na odroczenie emerytury o pięć lat. Jak przystało na gliniarza, który pracę stawiał zawsze ponad życie, nie wyobraża sobie egzystencji poza komisariatem. Choć przecież w domu czeka na niego  piętnastoletnia córka, którą opiekuje się od śmierci jej matki (zginęła w „Dziewięciu smokach”). Pewnego poranka do wydziału Przestępstw Niewyjaśnionych trafiają wyniki DNA związane z przestępstwem seksualnym popełnionym ponad dwadzieścia lat temu. Sprawa byłaby prosta, gdyby

Robert Ziębiński 0
Amazon 90%
07 Kwi 2015

Bosch – Harry Bosch i grzechy świata [serial] [kryminał]

Oparty na trzech powieściach Michaela Connellyego serial „Bosch” to tak naprawdę trwający blisko osiem godzin kapitalny film kryminalny, który mimo swoich rozmiarów wciąga i nie pozwala oderwać się od telewizora.

Robert Ziębiński 0