lazarus-4_e 80%
11 Paź 2016

Lazarus # 4: Trucizna – wojna w płatkach śniegu [recenzja]

Czwarty tom „Lazarusa” przynosi eskalację konfliktu między zwaśnionymi Rodzinami. A także jedno z najbardziej widowiskowych przedstawień wojny, jakie przewinęło się ostatnimi czasy na kartach historii obrazkowych.

Tomasz Miecznikowski 0
Egmont 85%
09 Maj 2016

Gotham Central #1: Na służbie – prawo ulicy w mieście Batmana [recenzja]

Gotham to niewątpliwie miasto należące do Mrocznego Rycerza. Ale nigdy nie był on jedynym jego obrońcą. Zarówno w dzień jak i w nocy strzegą go dzielni funkcjonariusze policji, i o ich żmudnej i ciężkiej pracy jest właśnie “Gotham Central”.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 85%
22 Kwi 2016

Lazarus # 3: Konklawe – krew i polityka [recenzja]

Fabuła w „Lazarusie” rozwija się w wyjątkowo atrakcyjnym kierunku. Nie tylko z każdym tomem twórcy stopniowo poszerzają informacje na temat świata po niesprecyzowanym wciąż kataklizmie, ale też oferują czytelnikom nietuzinkowe, łączące się w intrygujący łańcuch wydarzeń opowieści, które jednocześnie posiadają unikalny, autonomiczny charakter.

Tomasz Miecznikowski 0
Marvel
13 Lis 2015

Przewodnik po Mrocznej Wieży w świecie komiksu

[infobox] Wydawnictwo Albatros właśnie wydało ostatni z zapowiadanych komiksów z cyklu „Mroczna Wieża” opartych na powieściach Stephena Kinga. Nim zaczniemy rozważać, czy seria będzie kontynuowana, przyjrzyjmy się dotychczasowym albumom. [/infobox]
Łukasz Radecki 1
Albatros 70%
02 Lis 2015

Mroczna Wieża: Bitwa o Tull – daleko od Wieży [recenzja]

Komiksowa „Mroczna Wieża” dostała nagłego przyspieszenia. Zaledwie miesiąc po wydaniu „Siostrzyczek z Elurii”, polscy czytelnicy dostają do rąk kolejny tom – „Bitwa o Tull”.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 75%
05 Paź 2015

Lazarus # 2: Awans – rozterki Łazarza [recenzja]

W drugim tomie „Lazarusa” powracamy do ponurego, na poły cywilizowanego, na poły postapokaliptycznego świata Ameryki, podzielonej między władające poszczególnymi domenami rodziny. Powracamy również do głównej, należącej do rodziny Carlyle bohaterki, ogarniętej coraz poważniejszymi wątpliwościami dotyczącymi jej pochodzenia.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 80%
26 Mar 2015

Lazarus # 1: Rodzina [recenzja]

Miłość i śmierć – to one napędzają fabułę w „Lazarusie”. Z tymże miłość jest tu udawana, a jeśli chodzi o śmierć, to i sam tytuł i widok groźnie patrzącej z okładki kobiety z dziurą po kuli na środku czoła sugerują, że wcale nie musi być tu ona ostateczna.

Tomasz Miecznikowski 0