wściekłe psy 100%
30 Sty 2016

Wściekłe psy [recenzja 2 – konkurs Grindhouse]

Powiem Państwu o czym jest debiut reżyserski enfant pretty fucking cool Hollywood, Mr. Quentina Tarantino. Bohaterowie „Wściekłych psów”: Mr. White, Mr.Orange, Mr.Blonde, Mr.Pink, Mr.Brown i Mr. Blue, to sześciu nieznających się nawzajem facetów, którzy z niejednego pieca chleb jedli.

0
wściekłe psy 100%
29 Sty 2016

Wściekłe psy [recenzja – konkurs Grindhouse]

O Tarantino napisano już prawie wszystko. Ciężko wyrazić swój zachwyt nad twórczością cudownego dziecka Hollywood, które można tylko kochać lub nienawidzić, nie unikając powtórzeń tego, co mądrzejsi już wcześniej ogłosili. Zaliczam się do jego fanów, chociaż nie bezkrytycznych. Sądzę, że reżyser zaliczył kilka wtop w dojrzałej fazie artystycznej działalności. Dlatego zdecydowanie wolę jego wczesne dzieła.

0
fot. New Yorker / ed. Dzika Banda
23 Wrz 2015

Trollhunters, czyli filmowcy piszą książki

To, że pisarze tworzą scenariusze do filmów czy seriali nie jest żadną nowością. Ale filmowiec z natury, reżyser czy aktor, piszący książkę to już widok raczej niecodzienny. Owszem, na rynku można znaleźć od groma autobiografii i wątpliwej jakości poradników ich autorstwa, ale proza czy poezja? Przy okazji premiery „Trollhunters. Łowców trolli” Guillermo del Toro wynaleźliśmy kilku filmowców, którym udało się zadebiutować całkiem niezłą literaturą.

Paweł Deptuch 0
23 Gru 2013

Wiersz na święta

Skoro święta nadchodzą to – kolorowe tygodniki mogą, to dlaczego my nie – mamy dla was świąteczny wiersz… Napisał go Michael Madsen (tak ten Michael Madsen)  i pochodzi z jego poetyckiej książki Beer, Blood and Ashes.   COLES Gwiżdżąc White Christmas  wszedłem do męskiego kibla w Coles Cały czas myślałem o Otisie Reddingu. Mało kto pamięta, że on też to śpiewał, sam dowiedziałem się o tym przypadkiem, słuchając płyty, przez którą teraz gwiżdże. Coles to najstarsza restauracja w Los Angeles. To tu wynaleźli francuski dip w 1908 roku. I chociaż jest kurewsko stara, naprawdę kurewsko stara, To ma więcej klasy i stylu niż wszystkie modne razem wzięte. Nad barem na

REDAKCJA 0