Warner Bros
12 Kwi 2016

Powstanie prequel „Gorączki”

Wydawnictwo HarperCollins podpisało z reżyserem Michaelem Mannem umowę na trzy powieści. Jedną z nich będzie historia opowiadająca o młodzieńczych latach porucznika Vincenta Hanna i honorowego złodzieja Neila McCauleya, czyli prequel „Gorączki”

REDAKCJA 0
miami vice
23 Lut 2016

Miami Vice – serialowa rewolucja, której nie zauważyliśmy

Mężczyzna włamuje się nocą do domu. W łóżkach śpi rodzina. Mężczyzna chodzi po kuchni, wysypuje mąkę, zostawia po sobie ślady. Czerwoną szminką rysuje na ścianie dziwny kształt. Wygląda jak rozmazana krew… Znacie tę scenę?

Robert Ziębiński 0
Universal Pictures
31 Sie 2015

Miami Vice – marketingowy haczyk (Jakub Ćwiek)

Chcę wierzyć, że kinowe „Miami Vice” było socjologicznym eksperymentem, tudzież wynikiem jakiegoś szalonego zakładu zawartego w tanim barze gdzieś w Miami właśnie między szóstą a siódmą kolejką taniego bourbona. Wtedy bowiem mógłbym odetchnąć, uśmiechnąć się nawet na myśl o tym jakim wyluzowanym gościem jest bodaj największy specjalista na świecie od prawdziwie męskiego kina i ze spokojem w sercu zająć innymi sprawami.

Jakub Ćwiek 2
NBC
31 Sie 2015

Miami Vice – współczesny klasyk (Robert Ziębiński)

Kiedy w 2006 roku jeden z najpopularniejszych seriali lat 80. „Policjanci z Miami” powrócił w wersji kinowej publiczność podzieliła się na dwa zwalczające się obozy. Powód? Nie było w nim Dona Johnsona i słodkiego kiczu tamtej dekady. Nowe „Miami Vice” było brutalnym kinem w stylu, do jakiego przyzwyczaił nas Michael Mann, reżyser „Gorączki”. „Miami Vice” obejrzycie na Ale Kino+ w najbliższy wtorek o 20.10, a u nas Jakub Ćwiek i Robert Ziębiński spierają się o wielkość filmu Michaela Manna.

Robert Ziębiński 0
Warner Bros
18 Sie 2015

Kryptonim U.N.C.L.E., czyli przekleństwo remake’u

„Kryptonim U.N.C.L.E” najnowszy film Guya Ritchie to nowa wersja starego szpiegowskiego serialu, który w latach 60. bił rekordy popularności w amerykańskiej telewizji. Ritchie po swojemu zabawił się konwencją szpiegowską, odświeżając formułę staroświeckiego serialu, ale nie zachwyciło to publiczności. Film z zaledwie 25 milionami dolarów na koncie (przychód z całego świata, przy budżecie około 100 milionów) okazał się jedną z największych klap finansowych tego roku.

Robert Ziębiński 0
blackhat 45%
25 Maj 2015

Haker

Najnowszy film Michaela Manna zebrał cięgi od recenzentów i jest uznawany za jedną z finansowych porażek dekady. A czy rzeczywiście „Haker” jest tak złym filmem jak o nim się pisze?  

Robert Ziębiński 0
Warner Bros
27 Kwi 2015

„Gorączka”, czyli dezercja z życia

Nie możesz nic mieć – mówi Robert De Niro do Vala Kilmera – może zdarzyć się tak, że będziesz musiał porzucić swoje życie w trzydzieści sekund. Nic nie może cię zatrzymać, ani przyjaciel, ani kobieta, ani dziecko, ani cokolwiek innego. Przyjdzie taki dzień, kiedy będziesz musiał wstać i pójść, pozostawiając za sobą wszystko. Jesteś gotowy?

Łukasz Orbitowski 0
Zakazane imperium, reż. Martin Scorsese, 2010
13 Mar 2013

Zakazane imperium sezon 2

Zakazane imperium sezon 2, reż. Martin Scorsese i inni, Galapagos Dwa gangsterskie seriale nad których produkcją czuwa dwóch bodaj największych współczesnych speców od tego typu kina. Za „Zakazane imperium” odpowiada Martin Scorsese, zaś pieczę nad „Luck”, trzyma Michael Mann. Choć akcja tych seriali dzieje się w innych czasach („Zakazane imperium” to era prohibicji, „Luck” współczesna Ameryka) i środowiskach (w pierwszym to politycy i gangsterzy, w drugim hazardziści, koniarze i drobni przestępcy) oba łączy ze sobą niezwykła dbałość o szczegóły. Zarówno Scorsese i Mann jako producenci dopilnowali, aby seriale wyglądały niebywale autentycznie a postacie były wiarygodne. I tak w „Zakazanym imperium” mamy tętniące jazzem, zatopione w nielegalnym alkoholu Atlantic City, którego

Robert Ziębiński 0