Michał Cholewa
14 Cze 2016

Michał Cholewa – jestem bardzo zły, no i trudno [wywiad]

Z Michałem Cholewą, autorem serii „Algorytm wojny” rozmawiamy o pisaniu, polskiej fantastyce i niezbyt optymistycznej przyszłości.

Paweł Deptuch 0
War Book 85%
01 Mar 2016

Inwit – Polityka, kłamstwa i operacje specjalne [recenzja]

Za “Fortę” Michał Cholewa otrzymał zasłużoną Nagrodę Zajdla i Srebrne Wyróżnienie Żuławskiego. To była bardzo dobra powieść, ale “Inwit”, co nawet nie dziwi, jest jeszcze lepszy, i to na każdym możliwym poziomie.

Paweł Deptuch 0
War Book 80%
26 Lut 2015

Forta – militarne sci-fi najwyższej próby [recenzja]

Rodzimi autorzy fantastyki bardzo rzadko zabierają się za bary z science fiction. Ale jeśli już, to najczęściej z tego starcia wychodzą obronną ręką i to do tej grupy zaliczyć należy Michała Cholewę, który od dwóch lat konsekwentnie konstruuje własne uniwersum.

Paweł Deptuch 0
War Book 75%
02 Paź 2014

Punkt cięcia – Unia Europejska vs Imperium Chińskie [recenzja]

„Punkt Cięcia” to drugi tom militarnego science fiction Michała Cholewy, który z wilgotnych, zamglonych i niedostępnych peryferii amerykańskich kolonii, przenosi czytelnika w sam środek tętniącego życiem i sztywną etykietą Imperium Chińskiego.

Paweł Deptuch 0
War Book 70%
07 Wrz 2014

Gambit – udany mix Battlestara i Obcego [recenzja]

W swej debiutanckiej powieści Michał Chlewa pokazuje, że jest już całkiem wyrobionym pisarzem i nie ma żadnych kompleksów, co w przypadku science fiction jest bezcenne.

Paweł Deptuch 0