WB
08 Kwi 2016

Życie po klapie – filmowcy, którzy podnieśli się po upadku

Ich kariery już wisiały na włosku. Już pakowali się do domu z podkulonym ogonem, bo ostatnia produkcja nie wypaliła. Życie bywa jednak przewrotne. Prezentujemy zestawienie kilku farciarzy, którzy obeszli swój upadek bocznymi drzwiami lub dostali drugą szansę i należycie ją wykorzystali.

Hubert Sosnowski 0
ashby-poster 70%
16 Gru 2015

Ashby – proza życia na miękko [recenzja]

Czy można zrobić dobry film, którego fabuła na pierwszy rzut oka ocieka banałem, wręcz razi utartym schematem powielanych klisz kina obyczajowo-młodzieżowego? Otóż można. Udowadnia to Tony McNamara – scenarzysta i reżyser obrazu „Ashby”.

Juliusz Wojciechowicz 0
TriStar Pictures
13 Paź 2015

„Harry Angel”, czyli felieton, w którym natychmiast zdradzam puentę

Zawsze pisuję tutaj o filmach, które widziałem. Nie ma w tym nic dziwnego. Żyję już dość długo i większość tego czasu zmarnowałem, gapiąc się w ekran. Kiedyś nawet próbowałem zrobić sobie prywatny kurs filmoznawstwa, to znaczy marzyło mi się obejrzenie całej klasyki kina omówionej w stosownych podręcznikach.

Łukasz Orbitowski 1
Mickey Rourke DB
29 Wrz 2015

Mickey Rourke: facet któremu się nie chce

Był bożyszczem tłumów obwołanym następcą Humphreya Bogarta, potem stoczył się na samo dno, wrócił w glorii w „Zapaśniku” a potem znów upadł. Teraz niczym kot o kilku żywotach Mickey Rourke powraca z aktorskich zaświatów z filmem „Ashby”, w którym wciela się w postać umierającego agenta CIA.

Robert Ziębiński 0
Kino Świat 50%
03 Wrz 2014

Sin City: Damulka warta grzechu

Damulka z tego filmu rzeczywiście warta jest grzechu, sam film jednak – już niekoniecznie.

Lech Kurpiewski 0
Kurier, Reż. Hany Abu-Assad, 2012
13 Mar 2013

Kurier

Kurier (The Courier). Reż.  Hany Abu-Assad. Wyk.: Jeffrey Dean Morgan, Mickey Rourke, Til Schweiger, USA 2012 Monolith Video Znamy tę historię na pamięć. Spec od przewożenia tajemniczych i nielegalnych przesyłek, dostaje ostatnie zlecenie. Jeśli dostarczy walizkę, człowiekowi, którego wszyscy szukają, ale nikt nie wie, gdzie on jest, uwolni się od mafii i dawnych długów. Kurier nie mając wyjścia podejmuje się wyzwania, nie mając pojęcia, że wdepnie w intrygę, która okaże się zabójczo niebezpieczna. W sumie każdy ruch naszego bohatera jesteśmy w stanie przewidzieć, podobnie jak zwrot akcji. A mimo to „Kuriera” ogląda się przyjemnie i miło. Może wynika to z tego, że twórcy filmu nie silą się na oryginalność i

Robert Ziębiński 0