Egmont 75%
08 Maj 2015

Hellboy w Piekle #1: Zstąpienie [recenzja]

Przez dwadzieścia lat Mike Mignola niespiesznie snuł opowieść o Hellboyu, zdradzając bardzo niewiele z jego tajemnic. W końcu w „Burzy i pasji” doprowadził do wielkiego finału, zamykając masę wątków, i na dobrą sprawę, całą opowieść o Piekielnym Chłopcu. Ale ta musi się toczyć dalej i nawet śmierć nie jest w stanie temu przeszkodzić.

Paweł Deptuch 0
Dzika Banda
03 Mar 2015

Najlepsze przerwane serie komiksowe warte wznowienia cz. 2

Kochani wydawcy, wiemy że rok wydawniczy 2015 macie już zamknięty, a niektóre plany trzymacie jeszcze w tajemnicy, ale zapewne zastanawiacie się w wolnych chwilach nad komiksami jakie chcielibyście wydać w roku 2016.

Tomasz Miecznikowski 0
John Bolton / Dark Horse Comics
19 Lut 2015

Alien w komiksowym kadrze

Neill Blomkamp oficjalnie potwierdził, że stanie za kamerą filmu „Alien 5”, w którym prawdopodobnie powróci Ripley, Hicks i korporacja Weyland-Yutani.

Paweł Deptuch 0
Junji Ito
20 Sie 2014

H.P. Lovecraft – Nadnaturalny horror w komiksie

H.P. Lovecraft to jeden z najbardziej wpływowych współczesnych pisarzy, który swoją wyobraźnią zaraził setki innych twórców i miał niebagatelny wpływ na rozwój literatury, kina, gier i komiksu. Wystarczy wspomnieć takich artystów jak Guillermo del Toro, John Carpenter, Metallica, Stephen King, Neil Gaiman czy Mike Mignola, którzy w przeróżny sposób oddawali hołd Samotnikowi z Providence. Z okazji dzisiejszej 124 rocznicy urodzin tego pisarza przyjrzymy się bliżej jego komiksowym wpływom.

Paweł Deptuch 0
Greg Staples
13 Lip 2014

Batman: Przewodnik po Polsce

W maju Mrocznemu Rycerzowi stuknęło dokładnie siedemdziesiąt pięć lat. Przy tej okazji, i z racji tego, że cały obecny rok ogłoszony został rokiem Batmana

Paweł Deptuch 0
Egmont 80%
30 Maj 2014

Hellboy #12: Burza i Pasja [recenzja]

Mike Mignola ostatnimi laty to bardzo zapracowany człowiek, który swój czas poświęca głównie na rozwijanie uniwersum piekielnego chłopca – o czym wspominałem tutaj. Jego rysownicze obowiązki ograniczają się jedynie do tworzenia okładek własnych serii, ale pod względem płodzenia scenariuszy mało kto mu dorównuje. Każdego miesiąca na sklepowe półki trafiają kolejne zeszyty „B.B.P.O”, „Abe Sapiena”, „Homara Johnsona”, „Witchfindera” i oczywiście nowego „Hellboya”. Ten ostatni, bardzo rzadko rysowany przez samego Mignolę, nadal cieszy się ogromną popularnością, a oprawą graficzną zajmuje się wielu uznanych i utalentowanych artystów; wśród nich Duncan Fegredo, który po raz trzeci i ostatni mierzy się z przygodami Anung Un Ramy w polskim wydaniu „Burzy i Pasji”. Chronologicznie, album ten

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics
20 Maj 2014

Dwadzieścia lat Hellboya

W marcu tego roku Hellboy’owi stuknęło równo dwadzieścia lat. Przy okazji wydania na naszym rynku ostatniego tomu zamykającego pierwszy cykl jego przygód, przyglądamy się fenomenowi tej postaci i uniwersum, w którym egzystuje.

Paweł Deptuch 0