C is for Cthulhu DB
04 Lip 2016

Alfabet Lovecrafta dla dzieci [galeria]

W 2014 roku scenarzysta Jason Ciaramella i rysownik Greg Murphy wpadli na pomysł stworzenia ilustrowanego alfabetu dla dzieci z motywami z prozy H.P. Lovecrafta.

Paweł Deptuch 0
Egmont 100%
28 Kwi 2016

Cromwell Stone – misterna intryga w oparach grozy [recenzja]

Gdyby nie komiksy o Asterixie i Lucky Luke’u oraz dzieła Franquina , które w dzieciństwie miały ogromny wpływ na niemieckiego artystę, Andreasa Martensa, dziś świat obrazkowych historyjek pozbawiony byłby jednego z najznamienitszych twórców tej sztuki.

Paweł Deptuch 0
Cthulhu LEGO DB
01 Lut 2016

Mity Cthulhu zaklęte w klockach LEGO [galeria]

LEGO co prawda jeszcze nie zainteresowało się bogatym światem mitów Cthulhu wymyślnym przez H.P. Lovecrafta, ale kreatywni miłośnicy zarówno klocków jak i kosmicznej grozy, sami zapełniają tę niszę. Poniżej kilka scen z prozy Samotnika z Providence wykonanych przez utalentowanych budowniczych.

Paweł Deptuch 0
Junji Ito
20 Sie 2014

H.P. Lovecraft – Nadnaturalny horror w komiksie

H.P. Lovecraft to jeden z najbardziej wpływowych współczesnych pisarzy, który swoją wyobraźnią zaraził setki innych twórców i miał niebagatelny wpływ na rozwój literatury, kina, gier i komiksu. Wystarczy wspomnieć takich artystów jak Guillermo del Toro, John Carpenter, Metallica, Stephen King, Neil Gaiman czy Mike Mignola, którzy w przeróżny sposób oddawali hołd Samotnikowi z Providence. Z okazji dzisiejszej 124 rocznicy urodzin tego pisarza przyjrzymy się bliżej jego komiksowym wpływom.

Paweł Deptuch 0
C&T 100%
12 Cze 2014

Król w Żółci

Serial „Detektyw” został okrzyknięty najoryginalniejszym serialem telewizyjnym tego roku. Niesłusznie, bo scenarzysta serii najlepsze rozwiązania fabularne bezczelnie ukradł z prozy Roberta W. Chambersa. Tyle, że w Polsce mało, kto te teksty znał.

Robert Ziębiński 1
Rebellion 90%
29 Sty 2014

Necronauts [recenzja]

H.P. Lovecraft to człowiek, który swym talentem zainspirował całą rzeszę twórców: od pisarzy, przez reżyserów filmowych i teatralnych, muzyków aż po artystów komiksowych. Wśród licznych graficznych adaptacji dzieł Samotnika i komiksów głęboko inspirowanych jego twórczością jest kilka, które zdecydowanie jaśnieją na tle pozostałych. Do takich bez wątpienia należy album „Necronauts” Gordona Rennie i Frazera Irvinga.

Paweł Deptuch 0
SQN 80%
07 Lip 2013

Koszmary i fantazje. Listy i eseje [recenzja]

Nigdy nie będę należał do osób, które uwielbiają zanurzać się w życiu pisarza (czy jakiegokolwiek artysty), aby uzupełniać w ten sposób wiedzę o twórczości. Moim zdaniem, dzieło, jeśli jest wartościowe powinno bronić się samo. A fakt czy ktoś był gejem, alkoholikiem czy dziwakiem nie wnosi dla mnie zbyt wiele do oceny twórczości.

Robert Ziębiński 0