Egmont
07 Sty 2017

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #6

Dzisiejszą edycję sponsorują baśniowcy, psychopatyczne koty mordercy, kowboje i superbohaterowie Marvela w dużych ilościach.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 70%
19 Sie 2016

Blueberry tom 7 – Nowe Rozdanie [recenzja]

Szósty tom przygód Blueberry’ego zakończył pewien etap w historii bohatera. Pozwolił domknąć ciągnącą się od kilku części intrygę i pożegnać przynajmniej kilka postaci. Kolejny album z cyklu stanowi nowe rozdanie i zarazem przygotowuje nas do pożegnania z porucznikiem kawalerii.

Hubert Sosnowski 0
Heavy-Metal-Movie-Poster-1981 100%
15 Lip 2016

Heavy Metal – Seksowne zło [recenzja]

Jest wyzywająco piękna i zabójczo oryginalna… choć niepozbawiona pewnych mankamentów, które jednak w żadnym razie nie odbierają jej naturalnego uroku. Takie określenia mogą sugerować, że mowa o kobiecie, w dodatku unikalnej.

Marcin Waincetel 0
Egmont 80%
22 Mar 2016

Blueberry tom 6 – Blueberry, na jakiego czekaliśmy [recenzja]

Zebrane przygody „Blueberry’ego” dobijają do szóstego tomu. Myślałby kto, że po takim czasie konwencja ulegnie wyczerpaniu. Tymczasem opowieść o niepokornym poruczniku kawalerii dopiero się rozkręciła.

Hubert Sosnowski 0
oczy-kota-b-iext31358595 75%
27 Lut 2016

Oczy kota – drugie dno opowieści [recenzja]

Zeszły rok, głównie za sprawą wydawnictwa Scream Comics przyniósł na naszym rynku renesans twórczości Alexandro Jodorowsky’ego. Wśród wydanych tytułów wyróżnia się także ten opublikowany przez Bum Projekt, w którym scenariusz artysty na pierwszy rzut oka zepchnięty jest na drugi plan przez wyśmienite rysunki Moebiusa.

Tomasz Miecznikowski 0
Scream Comics 100%
12 Sty 2016

Incal – metafizyczna space opera [recenzja]

Przyjaźń miedzy chilijskim reżyserem i Moebiusem zaowocowała jednym z najważniejszych komiksów w historii tego medium, czyli „Incalem”.

Paweł Deptuch 0
blueberry 5 70%
07 Sty 2016

Blueberry tom 5 – kowboje a sprawa Indian [recenzja]

Perypetii porucznika Blueberry’ego ciąg dalszy. Piąty tom wraca do słusznej objętości i znów prezentuje trzy rozdziały historii zamiast dwóch. Duet Charlier-Giraud ponownie daje popis swych umiejętności.

Hubert Sosnowski 0
Scream Comics 80%
02 Gru 2015

Final Incal / Po Incalu – Finał kultowej space opery [recenzja]

Alexandro Jodorowsky z klasą i w charakterystyczny dla siebie sposób zamyka uniwersum Incala.

Paweł Deptuch 0
Egmont 75%
13 Sie 2015

Blueberry tom 4 – wielka ucieczka porucznika [recenzja]

Blueberry powraca w czwartym zbiorczym tomie przygód publikowanych przez Egmont. Tym razem ma naprawdę przerąbane po całości. Z punktu widzenia czytelnika – nie mogło być lepiej.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 65%
03 Sie 2015

Blueberry tom 1 – pierwsze strzały Moebiusa [recenzja] [komiks] [western]

Najtrudniej jest z klasykami. Nie wiesz, jak do nich podejść przy ocenie. Taki właśnie problem sprawia „Blueberry”, wznowienie zasłużonego komiksowego westernu autorstwa Jean-Michela Charliera i Jeana Girauda, znanego szerzej jako Moebius. „Mieszane uczucia” to kwintesencja odbioru dzieła Francuzów.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 100%
03 Gru 2014

Garaż Hermetyczny [recenzja] [komiks]

Jean Giraud, znany bardziej jako Moebius, miał niebagatelny wpływ na rozwój sztuki komiksu w Europie. Podczas gdy w USA Will Eisner stawiał fundamenty pod powieści graficzne, Moebius swym „Garażem Hermetycznym” uzmysławiał francuskim kolegom po fachu, że komiks jako taki nie ma przed sobą żadnych ograniczeń.

Paweł Deptuch 0