Monolith Video 50%
09 Gru 2015

Czego dusza zapragnie – Monty Python bez jaj [recenzja]

Pierwszy od osiemnastu lat kinowy film Terry’ego Jonesa i pierwsze spotkanie na ekranie wszystkich żyjących członków Monty Pythona. Niestety wbrew tytułowi „Czego dusza zapragnie”, wszystkiego, czego byśmy od Monty Pythona pragnęli nie daje.

Robert Ziębiński 0
Albatros 90%
29 Maj 2015

Tak czy inaczej

John Cleese to legenda brytyjskiego humoru i jeden z najbardziej rozpoznawalnych członków Latającego Cyrku Monty Pythona.  W swojej autobiografii prezentuje swe mniej znane oblicze.

Łukasz Radecki 0
Czarna Owca 75%
04 Mar 2015

Nie wymachuj mi tym gnatem

Patrząc na vintage’ową okładkę „Nie wymachuj mi tym gnatem” nie mogłem się powstrzymać aby zacząć czytać powieść Bonfiglioliego. Jest jednak takie mądre przysłowie, które nakazuje uważać na to co kryje się pod jej wierzchem ale całe szczęście nie sprawdziło się, bo środek oferuje nam dokładnie taki styl jaki zaprezentował na froncie Luke Pearson.

Paweł Deptuch 0
Monty Python
21 Lis 2013

Dwa najlepsze skecze Monty Pythona

Każdy miłośnik Monty Pythona ma jakieś ulubione skecze tej grupy. Biorąc pod uwagę, że mówimy o ponad czterdziestu odcinkach programu, kilku filmach i innych okolicznościach przyrody, lista ta może się mocno różnić. Poniżej wybrałem pięć kawałków, które należą do moich faworytów. Nie wiem, czy właśnie te są najlepsze i niekoniecznie są to stricte skecze, a gdybym miał taką możliwość, bez trudu wymieniłbym dużo dłuższą listę, ale mam wymienić tylko pięć, więc równie dobrze mogą to być te. Zresztą i tak jest ich siedem. Ministerstwo Niemądrych Kroków – dzieckiem w kolebce kto łeb urwał hydrze, ten młody zdusił centaury. Ja w młodości trafiłem do resortu prowadzonego przez Johna Cleese’a i tak

Jerzy Rzymowski 0