Monolith Films 60%
03 Mar 2016

Londyn w ogniu – krew, wybuchy i Gerard Butler [recenzja]

Jeśli tęskniliście za kinem akcji pełnym głośno wypowiadanych przekleństw, krwi i wybuchów, to „Londyn w ogniu” was nie zawiedzie. Babak Najafi naoglądał się starych filmów sensacyjnych z lat 80. i dostarczył nam rozrywki na podobnym poziomie.

Robert Ziębiński 0
Halle-Berry-Best-Actress-and-Denzel-Washington-Best-Actor-Both-Minority-e1331239785530
28 Lut 2016

Wszystkie czarne Oscary – 1939 – 2015

W związku z zamieszaniem dookoła oscarowej gali postanowiliśmy przypomnieć – wszystkie „czarne” Oscary, czyli artystów i filmy realizowane przez kolorowych twórców. Od pierwszego Oscara dla Hattie McDaniel w 1939 roku wcale nie było ich tak wiele. Oto one.

Robert Ziębiński 0
Filmostrada 50%
25 Lis 2015

Ostatni Rycerze – kolejna powtórka z rozrywki [recenzja]

Są takie filmy, których nie da się określić inaczej, niż poprawnymi. Pozornie wszystko jest w nich na swoim miejscu – interesująca obsada, dobra realizacja, wreszcie fabuła niosąca ze sobą coś więcej niż bezmyślną akcję. A jednak z każdą minutą seansu, widz orientuje się, że czegoś tu brakuje. „Ostatni Rycerze” to doskonały tego przykład.

Maciej Bachorski 0
Monolith 30%
20 Lis 2015

Momentum – teoria filmowego chaosu [recenzja]

Pierwsze chwile z „Momentum” nie zapowiadają niczego niepokojącego. Wręcz przeciwnie – wysublimowana, futurystyczna okładka zachęca do seansu, zdając się sugerować, że będziemy mieli do czynienia z porządnym kinem akcji z pogranicza sci-fi. Nic bardziej mylnego – nie uświadczymy tu ani jednego, ani drugiego.

Maciej Bachorski 0
New Line Cinema
22 Sty 2015

„Siedem”, czyli los konika

Większość moich znajomych czule wspomina okres licealny, ale ja nienawidziłem bycia nastolatkiem. W losie moim i mych rówieśników dostrzegałem wielką niesprawiedliwość.

Łukasz Orbitowski 1
Magiczne lato, reż. Rob Reiner, 2012
13 Mar 2013

Magiczne lato

Magiczne lato („The Magic of Belle Isle”), reż. Rob Reiner, wyk. Morgan Freeman, Virginia Madsen, Madeline Carroll, Emma Fuhrmann (Monolith) „Magiczne lato” to film, na którym naprawdę dobrze będą się bawili tylko widzowie zakochani w aktorstwie Morgana Freemana i w urodzie Virginii Madsen. Ta historia sparaliżowanego pisarza, który przeprowadza się do malowniczego miasteczka Belle Isle i ponownie odnajduje sens życia, umożliwia Freemanowi wcielenie się w kolejną postać, której trudno nie lubić, ale ostatecznie rozpływa się w nadmiernej ilości słodyczy i sentymentalizmu. To zaskakujące ponieważ reżyserem filmu jest Rob Reiner, który zasłynął dzięki filmom pełnym humoru i energii („Oto Spinal Tap”, „Narzeczona dla księcia”, „Kiedy Harry poznał Sally”), a i z

Bartek Paszylk 0