najlepsze-komiksy-2016
27 Gru 2016

Podsumowanie roku 2016: najlepsze komiksy premierowe

Wybraliśmy najlepsze naszym zdaniem premierowe komiksy 2016 roku.

REDAKCJA 0
Taurus Media, Mucha Comics, Scream Comics
22 Gru 2016

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #5

Dzisiejszą edycję sponsorują podróżnicy w czasie, tajni szpiedzy, introwertycy i krwiożercze bestie z kosmosu.

Paweł Deptuch 0
Egmont / Mucha Comics
22 Lis 2016

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #1

Co miesiąc na sklepowych półkach ląduje tak duża ilość komiksów, że więcej czasu zajmuje nam ich czytanie niż o nich pisanie. A zatem aby nadrobić trochę tytułów wchłaniamy je hurtowo w wielogodzinnych maratonach i tak też od czasu do czasu będziemy o nich pisać.

Paweł Deptuch 2
Mucha Comics 90%
28 Paź 2016

Saga tom 5 – największa tortura dla rodzica [recenzja]

Czy o “Sadze” można jeszcze napisać coś, co do tej pory nie zostało napisane? Raczej nie, bo to nadal niezwykle fascynująca seria, która nie schodzi poniżej ustalonego, bardzo wysokiego poziomu i można ją w zasadzie tylko chwalić.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 85%
20 Paź 2016

Chew #5: Śniadanie z mistrzów – porąbany do kwadratu [recenzja]

Los Tony’ego Chu wygląda znacznie gorzej niż w momencie gdy go poznaliśmy. A w “Śniadaniu z mistrzów” życie dołoży mu jeszcze bardziej… ku uciesze czytelników.

Paweł Deptuch 0
Bękarty z południa 2 80%
31 Sie 2016

Bękarty z południa #2: Na boisku – przez sport do władzy [recenzja]

W poprzednim tomie Jason Aaron wyjaśnił nam, że na Południu bycie dobrym człowiekiem niezgadzającym się z niesprawiedliwością jest passe. Tym razem skupia się na tym złym, trzęsącym całym hrabstwem.

Paweł Deptuch 1
Mucha Comics 95%
20 Lip 2016

Fatale #5: Klątwa dla demona – satysfakcjonujący finał [recenzja]

Mężczyznę najczęściej poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna. Brubaker przy “Fatale” okazał się mistrzem w swoim fachu, bo wystartował perfekcyjnie, a do mety dobiegł w doskonałym stylu.

Paweł Deptuch 0
Alias1 80%
22 Cze 2016

Jessica Jones: Alias #1 – porządna detektywistyczna opowieść [recenzja]

Jessica Jones stała się niebywale znaną postacią dzięki bardzo udanemu serialowi stacji Netflix. Nic więc dziwnego, że Mucha Comics zaproponowała nam komiks, o który rzecz oparto, czyli „Alias” Briana Michaela Bendisa.

Hubert Sosnowski 0
Mucha Comics 85%
07 Cze 2016

Velvet #1: U kresu – dojrzałe laski rządzą [recenzja]

Co by było gdyby James Bond został zabity na misji, a sekretarka naczelnika, panna Moneypenny, okazała się mieć zupełnie inną, niepasującą do niej osobowość? Właśnie te interesujące kwestie podejmuje Ed Brubaker w szpiegowskim “Velvet”.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 85%
25 Kwi 2016

Chew #4: Flambirowanie – na kosmiczną skalę [recenzja]

O co chodzi z tymi dziwnymi znakami na niebie, co mają wspólnego z pandemią kurzej grypy i osobliwym owocem z kosmosu? Tego jeszcze nie dowiemy się z “Flambirowania”.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 80%
22 Kwi 2016

Ludzie gniewu – w kręgu śmierci [recenzja]

“Ludzie gniewu” nie jest komiksem dla każdego. Empaci i wrażliwcy szybko zrezygnują z jego lektury, bo to naprawdę mocna rzecz. Pod każdym możliwym względem.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 100%
20 Kwi 2016

Saga tom 4 – najlepszy komiks dla rodziców [recenzja]

Zasiadając do pisania tego tekstu zastanawiałem się czy po raz kolejny wystawić “Sadze” najwyższą notę. Nie jest przecież możliwym aby Vaughan bez przerwy utrzymywał ten sam wysoki poziom, co nawet potwierdza czwarty tom.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 60%
05 Kwi 2016

Czterej jeźdźcy Apokalipsy – Koniec świata w stylu Expendables [recenzja]

Akcja, testosteron i hektolitry krwi w rytmie ostrej muzyki i tętentu kopyt.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 85%
11 Mar 2016

Fatale #4: Modlitwa o deszcz – sztuka w sztuce [recenzja]

Można powiedzieć, że “Fatale” to bardzo udana mieszanka czarnego kryminału z horrorem. Można też powiedzieć, że to przegląd rozwoju przemysłu rozrywkowego na przestrzeni kilku ostatnich dekad, co staje się jasne w czwartym tomie tej historii.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 75%
18 Sty 2016

Hulk: Szary – sentymentalna podróż w głąb potwora [recenzja]

Jeph Loeb i Tim Sale to jeden z najbardziej utalentowanych duetów w świecie komiksu. Dla DC Comics stworzyli monumentalną opowieść “Batman: Długie Halloween” wraz z kontynuacjami, a dla Marvela wyruszyli w sentymentalne podróże do początków takich postaci jak Spider-Man (Niebieski), Daredevil (Żółty) czy Kapitan Ameryka (White).

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 85%
13 Sty 2016

Bękarty z Południa #1: Był to facet, co się zowie – mroczna strona USA [recenzja]

Południe Stanów Zjednoczonych z jednej strony uwodzi prostotą życia, a z drugiej przeraża brutalnością i zaściankowością. Przyznają to Jason Aaron i Jason Latour, którzy w „Bękartach z Południa” portretują ten gorący region Ameryki. I trudno się z nimi nie zgodzić.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 65%
08 Sty 2016

Świetlista brygada – anielska pulpa [recenzja]

Upadłe anioły w przebraniach nazistów stają naprzeciwko porzuconego oddziału amerykańskich żołnierzy.

Paweł Deptuch 0
origin2_cover 60%
30 Lis 2015

Wolverine: Geneza II – dzikość serca na bis [recenzja]

Człowiek czy zwierzę? To pytanie przewija się bardzo często w historiach o Wolverinie, zwłaszcza w solowych miejscach, gdzie antybohater ma najwięcej miejsca na sprezentowanie Czytelnikowi swoich wątpliwości. Dylemat ożywa na kartach komiksu Kuberta i Gillena.

Hubert Sosnowski 0
Mucha Comics 90%
23 Lis 2015

Chew #3: Delicje deserowe – misterna układanka [recenzja]

Każdy kolejny tom serii “Chew” to niemalże mała uczta, zarówno pod względem treści jak i wizualizacji. W trzecim albumie Layman i Guillory również nie zawodzą, a “Delicje deserowe” to kawał świetnego komediowego kryminału z domieszką science fiction i kulinariów.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 90%
28 Paź 2015

Fatale #3: Na zachód od piekła – średniowieczne noir [recenzja]

W trzecim tomie „Fatale” Ed Brubaker rezygnuje ze zwartej fabuły osadzonej w jednym okresie historycznym na rzecz czterech nowelek rozgrywających się w zupełnie różnych czasach, a tym samym odkrywa odrobinę sekretów tytułowej femme fatale.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 100%
14 Paź 2015

Saga tom 3 – inteligentna rozrywka [recenzja]

Pomiędzy wydaniem drugiego a trzeciego tomu, „Sadze” przybyło kolejnych kilka znaczących nagród, co tyko potwierdza, że seria Vaughana i Staples wciąż jest na fali i niezmiennie zachwyca publiczność i krytyków.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 55%
09 Wrz 2015

Sex #2: Supercool – stosunkowo lepsza pozycja [recenzja] [komiks]

Pierwszy tom “Sexu” miał za zadanie przyciągnąć uwagę czytelnika na tyle by ten zechciał sięgnąć po kolejny album. I o ile “Letnie uniesienia” kompletnie nie spełniły tego zadania, o tyle ich kontynuacja, “Supercool”, wreszcie zaczyna nabierać rumieńców i powoduje u czytelnika lekkie zainteresowanie.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 60%
24 Sie 2015

Sprawiedliwość – pięknie namalowany crossover [recenzja]

W epickim starciu superbohaterów i złoczyńców z uniwersum DC po raz pierwszy zacierają się granice między dobrem a złem.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 90%
17 Cze 2015

Chew #2: Międzynarodowy smak [recenzja]

Drobiowa prohibicja trwa, a Tony Chu, agent-kanibal, wyrusza na małą polinezyjską wysepkę aby zbadać tajemniczy owoc o smaku kurczaka. John Layman w „Międzynarodowym smaku” poszerza uniwersum „Chew” i ani na chwilę nie spuszcza z tonu.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 90%
10 Cze 2015

Daredevil: Żółty [recenzja]

Dzięki serialowi Netflixa, Daredevil trafił wreszcie do pierwszej ligi adaptacji komiksów zajmując zasłużone miejsce na podium. Sukces produkcji Stevena S. DeKnighta to wymarzony moment aby zaprezentować szerszemu gronu jedną z ciekawszych opowieści o Człowieku nieznającym strachu.

Paweł Deptuch 0
Comics Books Resources
20 Maj 2015

John Layman: Całe życie chciałem pisać komiksy [wywiad]

Z Johnem Laymanem, autorem bestsellerowej serii „Chew” oraz „Batman: Detective Comics”, rozmawialiśmy o zabijaniu komiksowych postaci, pracy dla Image Comics, Robercie Kirkmanie i „Avatarze” Camerona.

Jan Sławiński 0