Universal Music Polska 95%
21 Sie 2016

Brave Enough – wszystko za co kochamy Lindsey Stirling [recenzja]

Amerykanka to bez dwóch zdań fenomen światowego rynku muzycznego. Kiedy sześć lat temu pojawiła się w amerykańskiej edycji „Mam talent”, mało kto (włącznie z jurorami) sądził, że jej muzyka ma szansę stać się czymś więcej niż tylko ciekawostką. Co się działo później, wszyscy wiemy. Oszałamiająca popularność „Crystallize”, rosnąca w niesamowitym tempie baza fanów. Dziś to już ponad miliard odsłon wideo w serwisie Youtube i trzy studyjne albumy, włącznie z wydanym dwa dni temu, „Brave Enough”.

Maciej Bachorski 1
Amazon 70%
19 Sty 2016

Mozart in the Jungle – serialowo-muzyczny poprawiacz nastroju [recenzja]

Serial „Mozart in the Jungle” powstał na podstawie książki autorstwa Blair Tindall pod tym samym tytułem. W wersji papierowej ów tytuł jest jednak bardziej rozwinięty. Po pierwszej frazie następuje dopełnienie w postaci raczej niecodziennego zestawienia: seks, narkotyki i muzyka klasyczna.

Tomasz Miecznikowski 0
black violin
15 Gru 2015

Black Violin wyleczy cię z uprzedzeń

Hip-hop urodził się na ulicy w brudnym zaułku Bronxu pośród potłuczonych butelek po wrednym Bourbonie i niedopalonych jointów. To fantastyczne, że mimo wszystko udało mu się pójść na studia i dorosnąć muzycznie pod czujnym okiem Jana Sebastiana Bacha.

Rafał Cichowski 0
Livekritik
11 Maj 2015

Nigel Kennedy: Polacy, najbardziej emocjonalny naród świata

Nigel Kennedy to najpopularniejszy skrzypek na świecie, a jego interpretacje „Czterech pór roku” Vivaldiego to najlepiej sprzedająca się płyta w historii muzyki poważnej. Kennedy od lat mieszka w Polsce i pracuje z Polakami. Nam opowiada o polskim jazzie, polskich emocjach i brytyjskich konserwatywnych wielbicielach muzyki klasycznej.     

Robert Ziębiński 0