timeless_xlg 65%
16 Paź 2016

Timeless – udane zabawy z czasem [recenzja]

„Timeless” łatwo przegapić wśród zalewu serialowych premier, bo ani o nim głośno, ani to specjalnie ambitna produkcja, tylko zwykły, telewizyjny zapychacz. Rzecz w tym, że to zapychacz udany i oglądanie go sprawia sporo przyjemności.

Tomasz Miecznikowski 0
game-of-silence 60%
21 Kwi 2016

Game of Silence – o zemście rozłożonej w czasie [recenzja]

„Game of Silence” jest amerykańską wersją tureckiego serialu „Suskunlar”. Po obejrzeniu dwóch odcinków nowej produkcji telewizji NBC, nie da się uciec od podejrzeń, że z kolei ów turecki serial musiał być przeróbką filmowych „Uśpionych” Barry’ego Levinsona z 1996 roku.

Tomasz Miecznikowski 0
Shades-of-Blue-poster 55%
11 Mar 2016

Shades of Blue – J. Lo w policyjnym dramacie [recenzja]

Po dwóch dekadach tłustszych i chudszych lat, kilku mniej lub bardziej rozpoznawalnych filmach i garstce muzycznych szlagierów, Jennifer Lopez wraca tam, gdzie zaczynała – do telewizji. Policyjny dramat „Shades of Blue” jest niczym odzwierciedlenie jej kariery – ma gorsze i lepsze momenty.

Tomasz Miecznikowski 0
NBC 60%
06 Paź 2015

Blindspot – Dziewczyna z tatuażami [recenzja] [serial]

„Blindspot” ma na pewną wyśmienitą sekwencję otwarcia. Gdyby w zapowiadających serial trailerach twórcy nie pokazali o co chodzi, smakowałaby ona jeszcze bardziej. No dobrze, ale to tylko jakieś trzy minuty. Później mamy już to, co dziesiątki razy widzieliśmy w innych telewizyjnych produkcjach.

Tomasz Miecznikowski 0
NBC
24 Sie 2015

„Hannibal”, czyli odlot Bryana Fullera

Trzeci sezon opartego na powieściach Thomasa Harrisa „Hannibala” dobiega końca. Wiadomo już, że następnego sezonu nie będzie i w zasadzie trudno powiedzieć czy to dobrze, czy źle. Jedno jest pewne – czegoś takiego jak „Hannibal” w serialowym świecie dotąd nie widzieliśmy.

Tomasz Miecznikowski 0
NBC 70%
02 Lip 2014

Constantine

John Constantine to postać doskonale znana fanom komiksów – jeden ze sztandarowych bohaterów imprintu Vertigo należącego do uniwersum DC. Okultysta i detektyw z Liverpoolu, nałogowy palacz, cynik, zarozumialec. Zadebiutował w 1985 roku, powołany do istnienia przez słynnego Alana Moore’a. Trzy lata później doczekał się własnego tytułu, „Hellblazer”. W 2005 roku trafił na ekrany – wcielał się w niego Keanu Reeves, a towarzyszyli mu na ekranie m.in. Rachel Weisz, Shia LaBeouf, Tilda Swinton oraz Peter Stormare. Film został przyjęty przez widzów i krytyków z mocno mieszanymi uczuciami.

Jerzy Rzymowski 0