Warner Independent Pictures
05 Sty 2016

2000 – 2015 – najlepsze filmy fantastyczne XXI wieku

Piętnaście lat XXI wieku za nami. Dobry moment na podsumowanie. Oto najlepsze (naszym zdaniem) piętnaście filmów fantastycznych, jakie pojawiły się między 2000 a 2015 rokiem. Coś pominęliśmy? Coś byście dopisali?

REDAKCJA 4
TriStar Pictures
14 Sie 2015

„Dystrykt 9”, czyli do diabła z genialnymi debiutantami!

Wyobraźcie sobie, że Wasze życie znika w ciągu jednej chwili. Wszystko, co macie – rodzina, biblioteka, praca, wierny psiak i fotel, w którym oglądaliście seriale – przepada w bolesnym trzasku, jak siekacz po celnym ciosie w mordę. Był, a teraz nie ma, do widzenia ślepa Gienia.

Łukasz Orbitowski 0
UIP 80%
13 Mar 2015

Chappie

W roku 1986 na ekrany kin trafiło „Krótkie spięcie”, które z miejsca podbiło serca widzów. Po blisko 29 latach Neill Blomkamp w „Chappim” odświeżył tę historię. Wygląda na to, że każde pokolenie ma prawo do swojego „Krótkiego spięcia”.

Artur Cichmiński 0
alien blomkamp db
19 Lut 2015

Geoffroy Thoorens – Alien 5 Neilla Blomkampa [galeria]

Dziś oficjalnie potwierdzono, że Neill Blomkamp stanie za kamerą piątego filmu z Alienem w roli głównej. Jakiś czas temu do sieci wyciekły concept arty w wykonaniu Geoffroya Thoorensa, który przeniósł do formy graficznej wspólną wizję reżyseria i Sigurney Weaver. To te grafiki stały się główną przyczyną włączenia przez 20th Century Fox zielonego światła dla produkcji, w której ma powrócić Ellen Ripley, kapral Dwayne Hicks oraz korporacja Weyland-Yutani. Poniżej prezentujemy wszystkie dostępne grafiki.

Paweł Deptuch 0
TriStar Pictures 60%
15 Sie 2013

Elizjum

Z premedytacją omijałem wszelkie teksty dotyczące “Elizjum”. Powód? Bardzo prosty. Poprzedni film Blomkampa, czyli “Dystrykt 9” był dla mnie (podobnie jak dla wielu osób) tak pozytywnym zaskoczeniem, iż pokładając nadzieje w jego twórcy, chciałem dać się zaskoczyć po raz kolejny. Głupi ja. Wystarczająco długo żyję na tym świecie, aby wiedzieć, że kiedy niezależny twórca dostaje duże pieniądze od wielkiego studia filmowego nigdy nie kończy się to do dobrze. “Elizjum” niestety potwierdza tę regułę. Blomkamp nie rozwija tu swoich pomysłów z “Dystryktu 9” a mechanicznie je powtarza. Ale nie to jest najgorsze… Mamy rok 2154. Tytułowe “Elizjum” to krążąca dookoła orbity ziemskiej stacja kosmiczna, na której żyją sobie w spokoju  dobrobycie

Robert Ziębiński 0